П'ятница, 19 Серпня 2022 р.

БОЄЦЬ ФРОНТУ НЕВИДИМОГО… ЧИСЛОВОГО

Марія МОТРОНАІз професійним святом цих працівників незабаром привітають чи не в кожній установі та в усіх підприємствах міста. Адже без хорошого спеціаліста, котрий би старанно зводив у відповідних графах життєво важливі цифри, не може обійтися жодна організація. Ми, як і щороку, приєднуємося до всіх привітань бійцям бухгалтерського фронту і розмовляємо із конкретним представником цієї, хоч і не завжди помітної, але надзвичайно затребуваної професії. Цього разу вдалося познайомитися із кам’янчанкою-головбухом, котру десять років тому з хорошим працедавцем «звела» саме наша газета.

Змінити цікаву для себе роботу економіста на кропітку бухгалтерську справу Марії МОТРОНІ довелося тоді, коли через фінансові труднощі взялася шукати більш оплачувану посаду. Проте знайшовши комфортніше робоче місце, жінка зрозуміла, що вже нізащо не проміняє своїх дебетів із кредитами на іншу діяльність. Тому й після виходу на пенсію планує продовжити очолювати бухгалтерський штат на ТОВ «Поділбудсервіс» (директор Олексій Паур), що займається торгівлею металопрокатом і будматеріалами.

– Так склалося, що стала головним бухгалтером, жодного дня не працюючи рядовим, – каже Марія Григорівна, котра колись була економістом на заводі сільсько-господарських машин, а згодом – і на ВАТ «Модуль». – Уперше спробувати бухгалтерського хліба довелося на колишній рембазі. Тоді, відповідно до вакансії, відразу зайняла посаду головбуха і терміново взялася освоювати комп’ютер, обов’язки бухгалтера і програму «1С». Коли вперше прийшла на цю роботу і побачила здоровенний стос складських книжок, то зрозуміла, що доведеться біля них ночувати, виконуючи зайве навантаження. Тому 

й запропонувала директорові комп’ютеризувати нашу бухгалтерію. Це вдалося зробити за один квартал. Одразу почала використовувати нововведення, працювала у програмі «Excel», аби не «ловити копійок», як часто буває у бухгалтерів.

А от свою щасливу вакансію Марія Мотрона знайшла в газетному оголошенні.

– Десятирічка моєї роботи у ТОВ «Поділбудсервіс» почалася із газети «ПОДОЛЯНИН», без жодних знайомств чи протекцій. Прийшла відкривати фірму майже з нуля, запропонувала оптимальні економічно вигідні шляхи розвитку підприємства. До речі, першу і дуже необхідну мені консультацію отримала від бухгалтера газети «ПОДОЛЯНИН» Зінаїди Носкової.

Як бухгалтер із досвідом, Марія Григорівна вважає, що спеціалістам цієї сфери комфортно працюється тільки за умови, що керівник підприємства розуміє необхідність своєчасної сплати податків. А от найбільший їхній головний біль, як каже головбух, – недосконале законодавство, яке до того ж постійно змінюється.

– Закони повинні бути чіткими і ні в якому разі не давати можливості подвійного їх трактування, як часом буває в нашій законодавчій базі, – каже Марія Григорівна. – Розібратися у нововведеннях і не схибити на бухгалтерському фронті нам допомагає підприємство «Аудит-Партнер», котре щомісяця організовує семінари.

Роботи б не змінила, бо відчуваю, що я – на своєму місці. Думаю і на пенсії попрацювати, якщо здоров’я дозволить і відчуватиму, що можу повноцінно і професійно виконувати свої обов’язки.