Субота, 21 Травня 2022 р.
26 Грудня 2014

З КОЛЯДОЮ НА СХІД, АБИ ПОДАРУВАТИ СВЯТО

З КОЛЯДОЮ НА СХІД, АБИ ПОДАРУВАТИ СВЯТОРозповідаючи про черговий музичний колектив нашого району, цього разу «Подолянин» вирішив дещо відійти від пронизаних автентикою мотивів і запропонувати читачам знайомство з молодим у всіх значеннях цього слова народним театром пісні «Пісенне мереживо», який діє при РЦНКМ «Розмай». Своїм виконанням народної та естрадної пісні вони вражають і на урочистих концертах, і на сумних вечорах-спогадах – у районі без колективу не відбувається жодного заходу. А вже 9 січня музиканти вирушать на схід України, аби зігрівати різдвяною та патріотичною піснею серця наших військових.

«Пісенне мереживо» нині є прикладом для всіх колективів району. Адже в його складі виступають 12 професіоналів, котрі з легкістю переходять з одного жанру на інший, з народних музичних інструментів на сучасні електронні. Як розповідає керівник колективу і директор РЦНКМ «Розмай» Володимир Кусік, тут задіяні найкращі працівники районного відділу культури.

– Ще 2009 року в «Розмаї» нас було лише п’ятеро вокалістів, усі працювали сольно, – розповідає Володимир Олександрович. – Об’єднала нас пісня «Ми рідну Україну збережемо!» (автор Ірина Зінковська), яку спонтанно вирішили разом виконати на одному з концертів. А вже згодом до нас приєдналися й хлопці-музиканти з муніципального оркестру та дитячої школи мистецтв.

Назву театру пісні думали всім відділом культури. Ім’я колективу дали працівники районної бібліотеки. І справді, пісня з вуст музикантів лине вишукано, як справжнє мереживо. Тому й не дивно, що свою творчість вони демонструють усій Україні. «Пісенне мереживо» побувало і на зйомках передачі «Фольк-music», і на ХІІІ Всеукраїнському фестивалі «Дзвени піснями, моя земле!» у м.Севастополь, а цього року колектив очолював парад вишиванок у День Незалежності в столиці та виступав на Софіївській площі. В усіх поїздках їх підтримує начальник райвідділу культури Алла Бец. Неодноразово навідували музиканти й військові частини у с.Ольшаниця, що на Київщині, та с.Дитятки під Чорнобилем, де базуються бійці АТО.

– Коли виступали в одній з частин, під час виконання Аліною Кусік пісні «Країно моя!» командир замість квітів подарував їй тризуб, який зірвав зі своєї шапки, – розповідає керівник колективу. – Нас це надзвичайно вразило.

Активно гастролюють виконавці й селами Кам’янеччини.

– Чим далі від міста розташоване село, тим приємніше виступа-ти, – розповідає вокалістка «Пісенного мережива» Аліна Кусік. – Люди там надзвичайно емоційні, для них ми – справжні артисти.

Постійні поїздки настільки

об’єднали учасників «Пісенного мережива», що в колективі створилися три сім’ї: Володимира та Аліни Кусіків, Володимира та Олександри Ганіних, Миколи та Ніни Виниченків. Театр пісні настільки дружний, що музиканти породичалися, ставши один одному весільними батьками, а згодом – і кумами. Тому й не дивно, що всі питання вирішують спільно. Так вийшло і з черговою запланованою поїздкою до військових.

– У нас тривала репетиція новорічно-різдвяної програми, і в цей момент зайшли волонтери ініціативної групи районної ради Ніна Скавренюк і Валерій Шкуренков, – розповідає Володимир Кусік. – Ніна Дмитрівна, коли послухала, як ми співаємо, сказала, що наші військові мають це почути. Всі музиканти теж одразу ж погодились на поїздку, незважаючи на те, що вдома доведеться залишити зовсім маленьких дітей. Бійцям повеземо продукти, теплі речі та концерт.

– Коли я прийшла додому і розповіла бабусі, що їду в Донецьку область, вона відповіла: «Їдь, бо хлопцям ваша підтримка потрібна, а з дитиною я посиджу!» – вступає в розмову Олександра Ганіна.

Дарувати свої пісні українським військовим співаки вважають справою честі, тож відразу після Різдва вирушають із патріотичною Колядою до хлопців, які цьогоріч вимушені зустрічати родинні свята в холодних окопах.

Тетяна ХОПТЯР.