16 Серпня 2019

Як уже повідомлялося, на території Старої фортеці тривають археологічні розкопки (детальніше див. «Подолянин» від 9 серпня).

16 Серпня 2019

Розподіл культурних цінностей, вилучених під час спроби незаконного вивезення за кордон, в музеї України здійснює Міністерство культури України. Згідно з розподілом, Одеська митниця ДФС передала в колекцію Кам’янець-­Подільського державного історичного музею-заповідника 52 монети та 1 жетон.

9 Серпня 2019

Масштабне шоу роботів, солідна червона доріжка, грандіозне театралізоване світлове 3D-шоу, найцікавіші воркшопи, захопливий конкурс косплеєрів, виставка еротичних картин, фотозони, пресконференції та зустрічі із вітчизняними й закордонними кінозірками…

9 Серпня 2019

Так назвав свою 308-стрінкову книжку, яка нещодавно побачила світ у ТОВ «Друкарня «Рута», доктор історичних наук, професор Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, заслужений працівник освіти України Володимир Прокопович Газін. Передмову до збірки 49 статей, які свого часу були на­друковані в інформаційно-аналітичному тижневику «Дзеркало тижня.

9 Серпня 2019

15 серпня в Україні та декількох інших пострадянських країнах відзначають День археолога. У нашій країні це свято стало офіційним 2008 р., коли президент Віктор Ющенко, великий любитель старовини, видав Указ №694/2008 «Про День археолога».

2 Серпня 2019

13 вересня червоною доріжкою під час відкриття ІІІ Міжнародного кінофестивалю «Бруківка» пройде знімальна група нового українського серіалу «Абсолютно брехлива історія» разом з Остапом Ступкою.

2 Серпня 2019

30 вересня до літературної Мекки знову завітає відомий письменник Макс Кідрук. Автор презентує свій новий роман «Доки світло не згасне на­завжди».

2 Серпня 2019

Нині чимало людей вірять у гороскопи, звіряються за зорями, узгоджують особливі дати з місячною фазою, асоціюють певні події із сузір’ями. Щодо останніх, то їх на Кам’янеччині знають чимало, та все ж є одне особливе – «Смотрицьке сузір’я» (с.Смотрич). Цей ансамбль і справді по-космічному заворожує, адже коли слухаєш їхній спів, немов переносишся на якусь іншу планету… Планету української пісні. Зірки цього «сузір’я» співають не голосом, а душею – щирою й джерельно чистою.

2 Серпня 2019

Кам’янецькі студенти знову отримали можливість відвідати Польщу. В рамках художнього пленеру «Зелене мистецтво – 5: мистецтво Землі» чергова група кам’янецьких студентів перебуває в мальовничому замково-парковому комплексі та Лісовому культурному центрі Голухова.

2 Серпня 2019

Недавно в місті з’явився ще один арт-об’єкт – ексклюзивний стінопис із зображенням голови Директорії Української Народної Республіки Симона Петлюри.

26 Липня 2019

У Виставковій залі на Соборній 18 липня відкрилася персональна виставка художника з Тернополя Миколи Мельника «Акварель».

19 Липня 2019

10 липня в Галереї мистецтв відкрито виставку робіт Дмитра та Ольги Жудіних – неймовірних порт­ретистів та живописців, що проживали в Кам’янці-Подільському на межі ХІХ-ХХ століть. Презентовані полотна – портрети та етюди. Більшість із них відреставровані студентами кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мис­тецтва та реставрації творів мистецтва К-ПНУ ім.Івана Огієнка.

19 Липня 2019

Десятий ювілейний Одеський міжнародний кінофестиваль, який розпочався 12 липня в Одеському оперному театрі, не обійшовся без кам’янчан. І доки всеукраїнська преса детально розповідає про найбільшу кінематографічну подію року, що триватиме до 20 липня, скрупульозно оцінює вбрання гостей, кам’янчанам про всі родзинки закулісся розповів гість фесту, директор кам’янецького Міжнародного кінофестивалю «Бруківка» Андрій Заєць.