Понеділок, 06 Грудня 2021 р.
4 Березня 2016

БАНДУРА ЗМІНЮЄ ІМІДЖ – І ВИГРАЄ!

25 лютого щорічне свято бандурного мистецтва «Кобзарському роду нема переводу!» вже вшосте зібрало поціновувачів українського інструмента в концертному залі музичної школи ім.Ганицького.

БАНДУРА ЗМІНЮЄ ІМІДЖ - І ВИГРАЄ!Крім учнів і викладачів класів бандури мистецьких шкіл нашого міста, на свято завітали й гості з Хмельницького та Хотина. І не з порожніми руками. Такої кількості бандур водночас у Кам’янці ще, мабуть, не збиралося.

Зустріч почалася з майстер-класу від солістки Хмельницької обласної філармонії, викладача класів бандури Хмельницької музичної школи №3 і музичного училища ім.Заремби Лесі КОРОЛЬ. Разом зі своїми учнями та студентами вона довела, що бандура годиться не лише для виконання народних пісень. На бандурі також чудово звучать класичні й сучасні твори, вона органічно поєднується з гітарою, домрою і навіть із духовими інструментами. Із захватом присутні сприйняли бандурне трактування відомої перуанської пісні «Політ кондора», доповнене чудовим вокалом.

Згодом під час концерту слухачі змогли від душі насолодитися звучанням бандур у різних стилях у виконанні учнів і викладачів Кам’янець-Подільської ДМШ (викладачі Дмитро Бачинський та Олена Лиса), НВК №9 (Лілія Вакар), Хотинської та Хмельницької музичної школи №3. А особливо вразили виступи студенток Хмельницького музичного училища, котрі не лише продемонстрували «вищий пілотаж» володіння інструментом, але й просто зачарували дівочими голосами, артистизмом і подільською вродою.

– Бандура переживає сплеск популярності, – відзначає викладач і ентузіаст бандури у міській музичній школі Дмитро Бачинський. – З’явилися композитори й виконавці: Роман Гриньків, Григорій Матвіїв, Ярослав Джусь, які пишуть сучасні твори й обробки класики для бандури, розкривають усе нові можливості інструмента.

Коли я шість років тому починав клас бандури в музичній школі, на все місто було лише декілька учнів-бандуристів. Тепер тільки в нашій школі на бандурі вчаться грати 24 учні, працюють троє викладачів, створено зразковий ансамбль «Калиновий цвіт», тріо «Золоті струни». 31 березня в Хмельницькому відбудеться Всеукраїнський конкурс бандуристів, у якому й наші учні візьмуть участь.

Свято бандурного мистецтва щороку збирає повний зал у музичній школі, та воно вже проситься вийти на значно ширшу публіку, аби якнайбільше кам’янчан познайомилися з безмежними талантами цього багатогранного інструмента.