Субота, 23 Жовтня 2021 р.
18 Червня 2020

ЗНО ТАКИ БУДЕ

Кому-кому, а цьогорічним випускникам не позаздриш. Новини про ЗНО змінюються швидко, як мінлива погода за вікном. І досі остаточної крапки щодо дати складання іспитів і переліку тих, хто може обійтися без нього, не покладено. Але у МОН запевнили, що ЗНО таки буде.

У коментарі «Подолянину» начальник міськуправління освіти і науки Сергій МЕЛЬНИК зазначив, що пробне ЗНО, яке мало відбутися 15 і 17 травня на базі пунктів тестування, було відмінено в суботу, 13 червня. Натомість уже на початку тижня випускники таки пройшли його, щоправда, вдома. Кошти за пробне ЗНО обіцяють повернути, наразі розробляється механізм, як це практично зробити. Обіцяють повернути гроші уже з 1 липня.
Днями з’явилася інформація про те, що 11-класники, котрі не планують цього року вступати у виші, можуть обійтися і без ЗНО, і без Державної підсумкової атестації. ЗНО планують зробити добровільним для тих випускників, котрі планують вступати в українські виші. Шкільні атестати 11-класники мають отримати наприкінці червня.
Поки що немає жодного офіційного документа щодо цієї ситуації, пояснює Сергій Васильович. – Наразі розглядається лише проєкт, відповідно до якого ті, хто не буде йти у вищі навчальні заклади в Україні, й справді можуть не складати ЗНО. 19 червня освітяни з нашого міста їдуть до Хмельницького, де відбудеться нарада, на якій обіцяють надати детальні роз’яснення.
Остаточну дату складання ЗНО обіцяють оприлюднити 20 червня, адже наразі ситуація змінюється і залежить від епідситуації в країні та регіоні зокрема.
Буквально декілька годин тому на сайті МОН з’явилося нове повідомлення про ЗНО. Зокрема, зазначено, що учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти звільнено від державної підсумкової атестації, водночас вони мають право пройти її за власним бажанням. Відповідний закон сьогодні, 18 червня, ухвалила Верховна Рада України.
– Через епідеміологічну ситуацію парламент ухвалив рішення звільнити випускників нинішнього навчального року від державної підсумкової атестації. Водночас випускники мають право пройти ДПА, у тому числі й у формі ЗНО, за власним бажанням. МОН вже розробляє методичні рекомендації для закладів освіти – їх буде надіслано найближчим часом, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира МАНДЗІЙ.

МОН запевняє, що готове до проведення ЗНО у безпечних умовах та відповідно до рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України і епідеміологічної ситуації. На думку представників міністерства, скасування ЗНО є неприпустимим, оскільки це єдиний об’єктивний інструмент оцінювання та механізм прозорого вступу до закладів вищої освіти, а його відсутність створить значні корупційні ризики.