Неділя, 29 Травня 2022 р.
11 Березня 2022

ОДНОРАЗОВА ВІДМІНА ЗНО І ДПА

Війна внесла корективи і в освітній процес.
Через повномасштабне вторгнення росії українські школярі пішли на вимушені канікули. Наразі в регіонах, де не ведуться активні бойові дії, розглядають можливість повернутися до навчання, правда, в дистанційному режимі.

А ось випускників та їхніх батьків хвилює питання ЗНО і ДПА. Якщо ще 7 березня в Українському центрі оцінювання якості освіти спочатку поінформували про скасування пробного ЗНО 19 і 26 березня, то вже наступного дня на офіційному сайті Міністерства освіти і науки з’явилася інформація про відміну ЗНО і ДПА. Зокрема, міністр освіти і науки Сергій ШКАРЛЕТ повідомив таке:

– Об’єднавши зусилля з Комітетом із питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, освітянською та батьківською спільнотами, виходимо з пропозицією про одноразову зміну алгоритмів щодо державної підсумкової атестації для учнів 11 класу та вступу до закладів вищої освіти України 2022 року.
Враховуючи правовий режим воєнного стану, який спричинений військовою агресією РФ, агресивність російських військових і терористичних угруповань до національної системи освіти та науки, пропонуємо скасувати складання державної підсумкової атестації (ДПА), зов­нішнього незалежного оцінювання (ЗНО), єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) як конкурсний критерій доступу до освітніх послуг 2022 року виключно!
Таке рішення є непростим, але необхідним! Адже наше головне завдання – знизити рівень будь-яких стресів для дітей. Вони сьогодні проживають непростий період, і ми маємо докласти всіх зусиль, щоб його хоча б якось пом’якшити.
Відміна ЗНО сьогодні необхідна для збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціа­лу, стимулювання до навчання в Україні, навіть у такий скрутний для країни та сус­пільства час.

Водночас у міністерстві ще не повідомили про альтернативний критерій вступу до вишів.
Остаточне рішення щодо цьогорічних іспитів має ухвалити Верховна Рада.