7 Березня 2024

Попіл здавна використовують для підвищення родючості грунту. Це особ­ливо цінне добриво, яке містить усі елементи, крім азоту. Він має у своєму складі велику частину основних живильних речовин, необхідних для росту рослин.

8 Лютого 2024

Гарні петунії прикрасять будь-який сад або двір. Ця квітка вимоглива до грунту, але невибаглива в догляді, а цвіте аж до морозів. Вирощування петунії з насіння – справа непроста, проте ви зможете навесні зекономити на придбанні розсади. Щоб отримати рясно квітучу рослину вже в травні-червні, насіння на розсаду потрібно висівати наприкінці лютого – в першій декаді березня.

30 Листопада 2023

Фотоконкурс «Вікі любить Землю» оголосив десять найкращих світлин української природи 2023 р. До переліку вражаючих крає­видів увійшло фото ботанічного заказника загально-державного значення «Чапля», розташованого біля с.Демшин.

23 Листопада 2023

Хороший весняний урожай зелені дають посіви, які роблять пізньої осені. Насіння, «кинуті» в землю перед зимою, проходять природні процеси: загартовування зимовими морозами, а навесні – рясне зволоження.

23 Листопада 2023

На будь-якій дачній ділянці за сезон накопичується безліч усіляких відходів. Але, у зв’язку з тим, що робіт у саду та на городі завжди багато, і немає жодного перепочинку, то ми переважно просто складаємо різні стебла, листя, суцвіття та корінці бур’янів у якому-небудь місці.

5 Жовтня 2023

Картопля – універсальний продукт, з яким можна зробити що завгодно: відварити, посмажити, протушкувати і навіть використовувати в косметології. Зазвичай її закуповують мішками, а для цього важливо вміти зберегти овоч.

21 Вересня 2023

Ось і літо минуло… Правда, попереду ще чимало теплих днів. Саме теплих, а не спекотних, коли на сонечко виходити не хочеться.
У вересні до нас повертається весняна працездатність. Та й часу на поливання, розпушування потрібно набагато менше, ніж улітку. І це добре, адже так багато належить зробити, в тому числі відновити втомлену землю для наступного сезону.

14 Вересня 2023

Щоб зберегти врожай яблук до весни, треба зберігати фрукти в прохолодному і сухому приміщенні й періодично перебирати.

17 Серпня 2023

Як повідомляють у Державній служ­бі України з питань безпечності харчо­-вих продуктів та захисту споживачів, останнім часом звертаються багато людей із запитанням щодо боротьби зі сли­маками. Особливої шкоди завдає ру­дий іспанський слимак (Arion lusitani­cus Mabille або Arion vulgaris Moquin-Tandon).

10 Серпня 2023

У наш час психологічне здоров’я дуже важливе, особливо під час війни. Багато людей перебувають у пригніченому стані, й на допомогу приходить природа. Лікарські рослини проти депресії вирощували ще римляни, вони мали цілі сади «спокою», куди можна було прийти і відволіктися від горя чи туги.

10 Серпня 2023

Усі дачники, городники й садівники активізуються в серпні, адже в цю пору потрібно не тільки збирати врожай, а й потурбуватися про наступний.

3 Серпня 2023

Часто городники скаржаться на коричневі плями та жовте листя на помідорах. Коричневі плями на листках є однією з ознак хвороби на помідорах – фітофторозу. Фітофтороз томатів – грибкове захворювання, ненове. Крім томатів, пошкоджує картоплю. Хвороба уражує листя, стебла, плоди. На листках утворюються бурі плями, які у вологу погоду або при густій росі з нижнього боку вкриваються білим нальотом, що складається з конідій гриба. Пізніше за сприятливих умов проявляється на стеб­лах і плодах.

3 Серпня 2023

Розпал сезону огірків уже минає. І саме тепер городники помічають, що плоди починають втрачати нормальну форму. Як зрозуміти, чого не вистачає огіркам?