Субота, 21 Травня 2022 р.

НЕ БАЧИТИ ВОДИЦІ З ГУНСЬКОЇ КРИНИЦІ

Гунська криниця«Є таке історичне місце у Кам’янці-Подільському, як Гунські криниці. Тепер, коли після «реконструкції» 80-х джерела були знищені, ніхто і не здогадується, що у центрі міста колись можна було запросто напитися джерельної води… Вода текла під великим напором, тому не дивно, що час від часу шукала вихід на поверхню. Кілька років тому вона його знайшла на тротуарі вулиці Князів Коріатовичів біля храму Олександра НЕВСЬКОГО. Взимку вода, замерзаючи, створювала небезпеку для пішоходів.

I ось, врешті-решт, зусиллями влади місце було облагороджено, облаштовано стоки, і джерело запрацювало на радість кам’янчанам. Залишалося лише радіти події, до цього місця стали приходити спраглі, люди поставили іконки…

Але все це тривало недовго. Звичайно, вигляд джерельця був недосконалим і, мабуть, із точки зору гігієни доцільно було би підняти трубу, з якої текла вода. Але хтось керувався іншими планами, замурувавши все бетоном. Важко щось говорити про якість води, тим більше після того, як через тридцять років на цьому місці знову провели «реконструкцію». Принаймні, з точки зору фізико-хімічних властивостей вода була цілком задовільна, як і та, що текла на місці Гунських криниць.

Гунська криницяЗрозумійте, що коли джерело проситься на поверхню, його не обов’язково треба бетонувати. Врешті назва Гунські криниці вже давно не відображає дійсності – напитися джерельної води тут не можна, це тепер місце для розваг…

Анатолій ЯКОВЕЦЬ, Микола РЯБИЙ, Аркадій ДАНИЛЮК, 

жителі м.Кам’янець-Подільський».

По коментар ми звернулися до міського голови Анатолія НЕСТЕРУКА, який зауважив, що зовсім був би не проти, щоби в облаштований згодом сквер біля собору Олександра НЕВСЬКОГО було виведено джерело. Але, на жаль, ця вода не придатна для вживання:

– Головний державний санітарний лікар Кам’янця-Подільського Борис ШЕВЧУК повідомив, що відібрана проба води із джерела, яке знаходиться на вул.Князів Коріатовичів на території, прилеглій до собору Олександра НЕВСЬКОГО, досліджувалася у лабораторіях міськсанепідемстанції.

Проба води, яка досліджувалася, не відповідає нормам за санітарно-хімічними показниками (вміст нітратів – 53,2 мг/куб.дм при нормі 45; загальна жорсткість 13,2 мг-екв/куб.дм при нормі 10), а також за мікробіологічними показниками (індекс БГКП – 23 при нормі не більше 9).

За результатами аналізів видано висновок, що вода із вищевказаного джерела не може використовуватися для пиття.

Підготувала Ольга МIРКОТАН.