Вівторок, 24 Травня 2022 р.

ЗВІДКИ ЦЕЙ ВАНДАЛІЗМ?

ЗВІДКИ ЦЕЙ ВАНДАЛІЗМ?Не міг спокійно пройти повз неприйнятну поведінку молодика, який відпочивав на гранітній кулі у сквері Танкістів, керівник прес-центру ради ветеранів міста Анатолій БЕРНАДІН. Свій гнів чоловік висловив у листі, який приніс до редакції. До речі, він не єдиний кам’янчанин, котрий обурений нелюдською поведінкою в місці, де мали б шанувати пам’ять про людей, які поклали життя у Другій світовій війні.

«Негідники посягнули на визначне місце, куди приходять люди з особливим хвилюван-ням, – пише Анатолій Олександрович. – Цей сквер нікого не залишає байдужим, сюди із квітами приходять кам’янчани та гості міста, аби віддати шану загиблим воїнам. Але, на жаль, серед нас є й такі, котрі тишком-нишком роблять чорну справу – брудом оскверняють п’єдестал пам’ятника. Люди, які це виявили, одразу ж забілили сліди підлості. Виникає запитання: звідки в нас взявся цей вандалізм?!

Одинокі, тривожні ознаки ганебного явища були в минулому, але тоді громада миттєво реагувала. Нині зберегти нашу святиню недоторканою не вдається. Яким би твердим не був граніт, маємо поламані плити, уламки яких розкидані на території меморіалу. Тут на шаленій швидкості ганяють велосипедисти, ледь не збиваючи з ніг людей, які прийшли віддати шану воїнам чи відпочити.

Ще одна напасть – скейтбордисти, які луплять дошками по пам’ятних плитах, що аж шматки граніту розлітаються. А деякі кам’янчани взагалі влаштували на території скверу Танкістів місце для вигулювання собак та ще й палиці їм жбурляють. Вигулюють здоровенних псів без повідків, намордників, наче на власному подвір’ї. На території скверу зеленим килимом буяє доглянута травичка, продумано прокладено тротуари із кам’яних плит. Але не всі поважають чиюсь працю і красу, топчуть ногами траву, роблять стихійні стежки за декілька метрів від прокладеного тротуару.

Порядок і бережне ставлення до нашої святині має бути турботою не тільки влади, а й усієї громади. Меморіал – це показник нашої культури, патріотизму, поваги до загиблих бійців. 6495 воїнів-визволителів лежать у братських могилах на теренах міста, щоб сьогоднішнє покоління жило під мирним небом. І ми ніколи не повинні забувати про це».