П'ятница, 03 Грудня 2021 р.

ЕПІСТОЛЯРНИЙ ФРОНТ. ЗА ЩО ВОЮЮТЬ КАМ’ЯНЧАНИ

Втомившись від безвиході, обурившись чиновницькою бездіяльністю, заплутавшись у тенетах бюрократії чи просто бажаючи висловити власну думку, кам’янчани часто звертаються саме до газети. Скринька «Подолянина» завжди поповнюється листами. Численні звернення від мешканців надійшли до редакції й минулого тижня. Сподіваємося, проблеми, про які пишуть люди, не залишаться поза увагою посадовців.

•Не набридає мешканцям селища Першотравневого піднімати питання розбитої дороги на вулиці Молодіжній. Бо глибокі вибоїни та вантажівки, що незаконно їздять попід вікнами багатоповерхівок, надокучили їм іще більше. Велика кількість скарг із сотнею підписів, встановлення дорожних знаків і навіть патрулювання інспекторів не вирішили проблеми, тому люди знову пишуть, аби ДАІ та міська влада вжили відповідних заходів.

«Вулиця Молодіжна – одна з найбільш завантажених великоваговим, легковим і пасажирським транспортом. До того ж вона є об’їзною дорогою маршруту на Хмельницький. Однак місцева влада, мабуть, забула про утримання цього шляху. Щоденно водії займаються «фігурним катанням», об’їжджаючи нескінченні ями, що вкривають його. Крім того, на Молодіжну виходять вікна житлових будинків, школи, а великоваговий транспорт постійно гримить, загазовує повітря, здіймає куряву з пилу і вихлопів. Міська влада займається благоустроєм центру міста. Це, звичайно, добре, але ж мешканці віддалених мікрорайонів – теж люди. Ми хочемо ходити та їздити рівними дорогами з відповідними дорожніми знаками».

•А жителям мікрорайону Жовтневого бракує дерев у відпочинковій зоні. Про це пише кам’янчанин Дмитро, котрий пропонує міській владі альтернативний спосіб озеленення парку.

«Тисячам мешканців найбільшого мікрорайону міста доводиться «відпочивати» під палючим сонцем. У деяких місцях посадили дерева, але їх недостатньо, бо в тіні знаходяться лише три лавки. У той же час в цій зоні, до речі, у затінку, успішно працюють декілька підприємців, котрі облаштували платні дитячі майданчики. Було б добре, аби при наданні дозволів підприємцям на діяльність у парку їх змушували висадити хоча би по 10-20 дерев, бажано біля лавочок».

Коментуючи претензію, у департаменті ЖКГ нарікають на те, що самі ж мешканці ламають і висмикують саджанці. Втім із пропозицією збільшити кількість зелених легень у відпочинковій зоні погоджуються, сподіваючись, що молодим деревам таки вдасться уникнути вандалізму.

•Зауваження міській владі робить і один із краєзнавців міста. Стосується воно перейменування вулиці, а вірніше, адресних табличок на житлових будинках. Отримавши нове ім’я, колишня вулиця Горького, що на Польських фільварках, до сьогодні залишилася зі старими адресними аншлагами. Зостається лише здогадуватися про те, що тепер вона носить ім’я Свідзінського.

«Декілька років тому, вже після перейменування, професори із Києва зі здивуванням розглядали таблички «вулиця Горького», прогулюючись по вулиці, названій на честь Володимира Свідзінського. Восени цього року до ювілею українського поета знову чекаємо у місті поважних гостей. Уявляєте, яке враження вони матимуть, якщо табличок досі не замінили…».

Якнайшвидше виправити ситуацію пообіцяв директор департаменту ЖКГ Олександр БАБЧИНСЬКИЙ. За його словами, Інтернет-провайдер, котрий взявся встановлювати таблички, вже до серпня виконає роботу.

Тетяна ДИКА.