Четвер, 30 Червня 2022 р.

ПРО ЛЕЖАЧОГО, САМОГОННИЦЮ І СОБАК

Чоловік середніх років з інвалідністю помирає заживо, а всім байдуже до нього… Про цю та ще багато інших проблем розповіла мешканка с.Слобідка-Рихтівська Ніна БОРШУЛЯК, яка звернулася до нашої редакції.

– Іван Цибульський у Слобідці живе не так давно, він переїхав сюди з міста з мамою, але та недавно померла, – розповідає Ніна Іванівна. – Через нещасний випадок, що стався вже в нашому селі, він отримав інвалідність. Нині взагалі не може встати з ліжка. Односельчанин Олександр Зюбрицький свого часу до­поміг оформити йому групу, возив до Хмельницького на обстеження, аби бідолага хоч пенсію на прожиття отримував. А далі чоловік з інвалідністю залишився сам із бідою. До нього періодично наві­дується знайомий Петро, який виносить з-під нього горщики, і місцева так звана бізнесвумен, яка відома тим, що продає самогонку. Вона забирає в нього пенсію, натомість носить випивку і кисле варення на закуску…
Подбати про Івана нікому, і в свої 42 ро­ки він помирає голодною смертю у страшному смороді. Депутат сільської ради Анатолій Боршуляк із цією проб­лемою звертався до Слобідсько-Рихтівської сільської ради, але звідти реакції – нуль. Секретар сказала, що йде у відпустку, але передасть інформацію голові. Але віз і досі там. Мене жахає, як можна так безвідповідально ставитися до людського життя? Є ж вихід із ситуації. Чому не можна допомогти інваліду? Або хоча б навідатися до нього? Покарати самогонницю?
Але про що ми говоримо, якщо я особисто зверталася до сільського голови зі скаргами на односельців, які вигулюють собак бійцівських порід без намордни­-ків. Одна з тварин на мене напала. Сільрада знову ніяк не відреагувала. Сподіваюся, що хоч моя заява в поліцію змусить любителів вовкодавів придбати їм намордники і вигулювати у відповідних умовах.
Щодо собак Рихтівський сільський голова Лідія БОГОНОС повідомила, що звернення односельчанки передала до районного відділку поліції.
– Мені відома проблема Івана Цибульського, – каже Лідія Григорівна, – со­ціальний працівник до нього періодично навідується, зібрала вона необхідні документи і робитимемо все можливе, аби оформити чоловіка у спецзаклад, в якому йому б надали гідні умови проживання і якісне лікування. Проблема в тому, що він – любитель випити, а в лікувальному закладі не надто вип’єш, тому раніше відмовлявся переїжджати, а сьогодні начебто погоджується.
Не дочекавшись реакції місцевої влади, небайдужі мешканці села минулої п’ятниці викликали «швидку» до Івана Цибульського.
– Тепер наш Іван на лікуванні у районній лікарні, – продовжує Ніна Боршуляк. – Хочемо подякувати лікарю Миколі Івановичу Савчуку, який за нього взявся і навіть у вихідні навідується до пацієнта. Сподіваємося, що підлікуємо чоловіка, а як далі складеться його життя – покаже час.