Четвер, 30 Червня 2022 р.

ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ У РУКАХ БАТЬКІВ

– Днями почула, що у Хмельницькому до шкіл не пускатимуть дітей, які не мають щеплення. Чи буде таке і в Кам’янці-Подільському? А ще хотілося б дізнатися, чому цьогоріч школа вимагає принести довідку про огляд вузькими спеціалістами, хоча торік ніхто такого документа не вимагав, – зателефонувавши до редакції, поцікавилася кам’янчанка Катерина Миколаївна.

Як пояснили в управлінні освіти, у Кам’янці наразі питання щодо заборони відвідування навчальних закладів діткам без щеплень поки не обговорюється.
– Ми працюємо над тим, аби переконати батьків зробити профілактичні щеплення, щоб усі були здоровими і нікого не наражали на небезпеку, – коментує новопризначений начальник міськуправління освіти і науки Сергій МЕЛЬНИК. – Якщо виникне серйозна епідситуація і зафіксують підвищений поріг захворюваності, тоді вступатиме в дію наказ МОЗу про заборону нещепленим дітям від­відувати навчальні заклади. Нині, відповідно до наказу Міносвіти, всі діти мають відвідувати навчальні заклади. Можливо, ближче до початку навчального року надійдуть нові роз’яснення із профільних міністерств.
Зі слів головного лікаря міської дитячої поліклініки Тетяни ОЧЕРЕТЕНКО, якщо раніше в міс­ті йшлося про сотні невакцинованих дітей, то нині це десятки. За попередні два роки, коли кір не на жарт розгулявся Україною, завдаючи удару переважно дітям, які не мали щеплення, більшість батьків вакцинували чад проти цієї недуги.
– Наразі вакцини КПК проти кору, паротиту та краснухи закінчилися, але найближчим часом отримаємо нову партію із Хмельницького. Проти дифтерії та правця маємо ін­дійську вакцину АКДП для дітей до трьох років, а також для ревакцинації із 6 років – болгарську. Якщо батьки бажають придбати іншу вакцину, то вони можуть замовити її в аптеках. Вартість однієї дози – понад тисячу гривень. Головне – вчасно захистити дітей від небезпечних інфекційних хвороб, – про­коментувала Тетяна Юхимівна.
Дала головний лікар роз’яснення і щодо довідок у загальноосвітні навчальні заклади. Не так давно МОЗ відмінило медичну документацію в навчальних закладах – і стан профілактичних оглядів погіршився. Раніше така документація зберігалася у школах та садках, і медпрацівники пильно стежили за оглядами. Нині цей обов’язок і відповідальність перекладені на батьків.
– Є затверджена МОЗом схе­ма періодичності проходження обов’язкового профогляду учнями навчальних закладів. Відповідно до неї, обов’язковий огляд вузькими спеціалістами мають пройти діти у 6, 11, 14-15 та 16-17 років, здати аналіз крові й завітати ще до пе­діатра чи сімейного лікаря. Якщо батьки не мають на руках довідки форми №086-1/о, то її можна отримати в педіатра чи сімейного лікаря, або ж у нашій поліклініці. На звороті обов’язково має бути вказаний необхідний перелік вузьких спеціалістів відповідно до віку дитини. Пройти огляд можна в поліклініці, а щоб не стояти у чергах, слід заздалегідь записатися на прийом, – додала Тетяна Очеретенко.