Четвер, 05 Серпня 2021 р.
30 Березня 2020

КОМУ ТЕСТИ ОБОВ’ЯЗКОВІ?

Це запитання у соцмережах активно обговорюють кам’янчани, особливо після того, як тести на коронавірус з’явилися у місті.
Учора на сайті МОЗу з’явилося офіційне роз’яснення коли повинні проводити тест на COVID-19.

Зокрема, зазначено, що лікарі повинні діяти відповідно до алгоритмів, які прописані в стандарті надання медичної допомоги, де є чіткі критерії, за якими люди підпадають під підозру на коронавірусну інфекцію. Якщо у них є ознаки гострого вірусного захворювання їм повинні проводити тест на COVID-19.
У всіх областях України створені мобільні бригади, які виїжджають на виклик сімейного лікаря, екстреної медичної допомоги та інших медичних працівників до пацієнтів з підозрою на COVID-19 для забору зразків на проведення досліджень у лабораторії. Таких мобільних бригад вже є 567 й кількість буде збільшуватися.
Критерії за якими людина може вважатися контактною:
Особа проживає в одному домі з хворим на COVID-19.
Особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання).
Мала контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи торкання руками використаних серветок) та не використовувала засоби індивідуального захисту.
Контактувала із хворим на COVID-19 чи перебувала із ним у закритому приміщенні на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови не використання відповідних засобів індивідуального захисту або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок).
Медичний працівник або інша особа, яка надає допомогу або проводить догляд за хворим на COVID-19.
Працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів отримані від хворих на COVID-19.
Працівники патологоанатомічних/судово-медичних бюро/відділень, які безпосередньо брали участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків для проведення ПЛР-дослідження навіть за умови використання відповідних засобів індивідуального захисту.
Контакт в літаку в межах двох сидінь з хворим на COVID-19, супутники подорожі.
Члени екіпажу, які проводили обслуговування в салоні літака, де знаходився хворий.
Якщо тяжкість симптомів (наприклад, частий кашель) або переміщення особи вказують на більш велику зону ризику щодо зараження, пасажири, які сидять у всій секції, або всі пасажири повітряного судна можуть вважатися контактними.