Печія - відчуття печіння, переважно в нижньому відділі стравоходу, обумовлене закиданням кислого шлункового вмісту в стравохід.
Причиною печії є підвищена кислотність шлунка, рідше - особлива чутливість слизової оболонки стравоходу та шлунка при пониженій кислотності. Часто печія супроводжується захворюваннями шлунка, але може виникати і при нервово-психічних розладах після прийому їжі.
З настанням літнього періоду з’явились умови для швидкого псування харчових продуктів і підвищення активності хвороботворних мікроорганізмів, які викликають гострі кишкові захворювання. З метою недопущення епідускладнень у нашому місті та районі ми зустрілися з лікарями-епідеміологами міськСЕС - Аллою ГРИЦАЙ і райСЕС - Iваном КИРИЛЮКОМ.
02.07.2010 ГЕТЬ УТОМУ!
Більшість людей відчувають утому та сонливість після прийому їжі. Як ствер-джують вчені, причина полягає в неправильному підборі продуктів.
Енурез - нетримання сечі - серйозна проблема що вважається захворюванням, якщо трапляється після досягнення дитиною 4-5-річного віку. До того часу епізоди «вологих ночей» - явище цілком допустиме. Про цю доволі серйозну проблему, від якої страждають не лише діти, а й їхні батьки, та про її лікування розповідає завідувач фізіотерапевтичного відділення міської поліклініки №1 Іван ЧОРНОБАЙ.
У нашому місті вже багато років працює лікувальний заклад, який на лише поєднав у собі професійність медпрацівників, сучасні методи діагностики та найновітніші методи лікування, а й щирість, чуйність і доброзичливість персоналу.
Це Центр сімейної медицини.
У Центрі, який акредитовано Державною комісією МОЗ України, діє сучасна клініко-діагностична лабораторія, створено локальну комп’ютерну мережу, яка забезпечує ведення, систематизацію та зберігання всієї документації в електронному вигляді. Всіх відвідувачів Центру вносять до електронної картотеки, і за мить спеціаліст отримує на екрані монітора всі необхідні дані про пацієнта, і протягом усього часу прийому він приділяє увагу тільки відвідувачу, що дозволяє за мінімальний термін знайти потрібний аналіз, порівняти дані, визначити тенденцію змін
В управлінні охорони здоров’я міськради відбулася розширена нарада з лікарями загальної практики - сімейної медицини. Лікарі розповіли про ситуацію з бюджетом медицини, про користь від реформування галузі, рівень надання медичних послуг, а також порушили соціальні питання медиків.
Біль у суглобах знайомий багатьом, особливо він відчутний після 40 років. Його причиною найчастіше є деформуючий остеоартроз і захворювання, пов’язане зі змінами хрящової тканини в суглобах. Полегшити біль можна спеціальними медикаментами та фізпроцедурами. «Якщо остеоартроз не почати лікувати на ранніх стадіях, він призведе до інвалідності», - запевняє завідувач фізіотерапевтичного відділення міської поліклініки №1 лікар-фізіотерапевт вищої категорії Iван ЧОРНОБАЙ.
Україна є найбільш ураженою ВIЛ/СНIДом країною Європи. З ВIЛ/СНIДом живуть, за оцінками експертів, 440 тис. людей віком від 15 до 49 років - близько 1,63% дорослого населення. Три регіони - Київ, Одеса та Донецьк - нещодавно перевищили межу 1% ВIЛ-інфікованих вагітних жінок, що сигналізує про поширення епідемії навіть на ті категорії населення, які не належать до групи ризику.
На щастя, наша область ще не досягла цієї тривожної межі. Проте зітхати з полегшенням ще рано. Про проблему ВIЛ-інфікування та СНIДу у вагітних розповідає лікар кабінету планування сім’ї Валентина КОСОВА.
14 червня світове співтовариство вшановує людей, які, здаючи кров, приходять на допомогу тим, хто потрапив у біду. Причому більшість із них робить це безкоштовно, не чекаючи винагороди. Напередодні Дня донора крові ми спілкуємося з головним лікарем станції переливання крові Володимиром ГРУБЛЯКОМ і завідувачем відділу комплектації донорських кадрів Антоніною ХОРСЕВОЮ.
04.06.2010 МІГРЕНЬ ВКОРОЧУЄ ЛЮДИНІ ВІК
Мігрень - одне з найбільш давніх і розповсюджених захворювань, відомих людству, і на яке страждало багато відомих людей. Проявами його є рецидивуючі напади головного болю, який часто супроводжується нудотою, блюванням, світло- та звукобоязню. Мігрень робить щоденну активність практично неможливою через посилення болю навіть при найменших рухах. Причини та шляхи подолання цього недугу досі є таємницею. Про це розмова із завідувачем фізіотерапевтичного відділення міської поліклініки №1 Iваном ЧОРНОБАЄМ.
04.06.2010 МІСЬКА ЛІКАРНЯ: ЩО БУЛО, ЩО Є, ЩО БУДЕ
27 травня про результати роботи міської лікарні №1 за 5 років звітував головний лікар Дмитро ВАСИЛЬЯНОВ.
Автор:
04.06.2010 КАМ’ЯНЕЦЬ І ДЕРЖАВА НАВИПЕРЕДКИ
У понеділок начальник міськуправління охорони здоров’я Юрій ПЛИВАНЮК, головлікар міської лікарні Дмитро ВАСИЛЬЯНОВ і начальник відділу охорони здоров’я РДА Ігор ШЕВАГА розповіли журналістам про свою участь у всеукраїнській нараді з актуальних питань реформування та розвитку галузі охорони здоров’я України, яка відбулася 27 травня у Житомирі. До складу делегації входив головлікар ЦРЛ Яків ЦУГЛЕВИЧ. На нараді були присутні віце-прем’єр-міністр України Володимир СЕМИНОЖЕНКО, міністр охорони здоров’я Зіновій МИТНИК, керівники органів охорони здоров’я та головні лікарі медзакладів країни.
Автор:
Ольга МІРКОТАН
Настирлива, а краще сказати - агресивна реклама вже зробила пиво національним напоєм українців, росіян та інших слов’янських народів. Стереотип, нібито пиво - це безневинний напій, а також обсяги його продажу, що збільшуються з кожним роком, роблять свою справу: людей, що пристрастилися до пива, стає все більше.
Останнім часом на вулицях нашого міста, як і скрізь в Україні, досить часто можна зустріти підлітків із пляшкою пива. Пиво продається на кожному кроці та за доступною ціною, тому купити його може кожний. Нині пиво п’ють, як воду, - в такій самій кількості, а інколи і замість неї.
За результатами досліджень ВООЗ, Україна зайняла I місце щодо підліткового алкоголізму. 40% підлітків вживають алкогольні напої хоча б раз на місяць. 36% опитаних полюбляють пиво та слабоалкогольні напої, майже така ж кількість віддає перевагу вину. I це незважаючи на заборону продажу алкоголю неповнолітнім.
Про особливості пивного алкоголізму та його наслідки розповідає лікар міської поліклініки №1 Ольга ГОРБАНЬ.
В Україні щороку реєструють близько півмільйона дітей з порушеннями зору. Iноді батьки навіть не підозрюють про існування таких проблем у своїх дітей. Як не допустити передчасного погіршення зору в дітей і дорослих, ми дізналися в нашого співрозмовника - лікаря-офтальмолога міської поліклініки №1 Олега СОБКА.