Понеділок, 04 Липня 2022 р.
9 Травня 2019

ГАРЯЧІЙ ВОДІ ПОТРІБЕН ПІДІГРІВ КОШТАМИ

Під час засідання сесії міськради 12 квітня порушувалося питання безперервного гарячого водопостачання в домівки кам’янчан. Адже, як відомо, труби гарячої води в нас охолоджуються разом із батареями.

Тоді на сесії міський голова Михайло Сімашкевич зазначив, що влада працює над цим питанням, також надійшло звернення від нардепа Володимира Мельниченка, до якого в свою чергу зверталися виборці зі скаргами. Але депутатам міськради мер зауважив, що при ухваленні певного рішення щомісяця потрібно буде знаходити по 800 тисяч гривень, адже гаряче постачання влітку збиткове.
Днями на запит нардепа підготувало пояснення і КП «Міськтепловоденергія». Прес-­служба підприємства оприлюднила в соцмережах відповідь такого змісту (подаємо зі скороченнями): «Наше підприємство має всі технічні можли­вості для подачі гарячої води влітку. Наразі всі користувачі послуги одержують її в повному обсязі, хоча опалювальний сезон завершився ще в квітні.
Однак, попри всі удосконалення матеріально-технічної бази, підприємство відчуває по­стійний дефіцит в обігових коштах через декілька об’єктивних причин: невідшкодована на дер­жавному рівні різниця в тарифах лише на тепло 107,5 млн.грн. і борги мешканців за послуги, які, за станом на 1 травня 2019 р., становлять 47,2 млн.грн. (із них більше як один місяць – 29 млн.). Крім того, за попередніми підрахунками, збитки підприємства від надання послуги гарячого водопостачання влітку за існуючих цін на газ і органічне паливо становитимуть близько 2 млн.грн. щомісяця.
Серед причин: низький рівень розбору води мешканцями в літній період, некомпактна локалізація споживачів, несвоєчасні розрахунки за послуги мешканцями, відверті крадіжки води (магніти, незаконні врізки тощо).
Але для подачі гарячої води будуть задіяні когенераційні установки (6 одиниць) та один твердопаливний котел у котельні на вул.Миколи Гордійчука, 2. Для забезпечення їх роботи необхід­-но придбавати щомісячно природний газ і щепу (3,8 млн.грн. на місяць).
Крім того, в міжопалювальний період підприємство витрачає більше як 10 млн.грн. щороку на проведення заходів із капітального і поточного ремонту теплового та водопровідно-каналіза­ційного господарства. При цьому надходження коштів у цей період незначне, їх не вистачає навіть на зарплату і податки, тому підприємство залучає кредитні кошти.
У містах, де гаряча вода надається в літній період, підприємства отримують фінансову підтримку з міських бюджетів. Разом із тим, на наше переконання, кам’янчани після проведених реконструкцій і дофінансування мають відчути поліпшення ситуації з гарячою водою цього літа».