Понеділок, 04 Липня 2022 р.
17 Травня 2019

БУНТУВАЛИ НА ДОВЖКУ ТА В ОРИНИНІ

Тиждень виявився напрочуд активним у районі.

ОРИНИН ВИМАГАЄ ДОРІГ

З понеділка на мирну акцію протесту вийшли мешканці с.Оринин – Такого ще не було. Дороги і раніше були поганими, але не настільки, як цьогоріч, – обурюється місцевий мешканець Віктор.
Організував односельчан настоятель Української греко-католицької церкви с.Оринин Василь ЛЕВИЦЬКИЙ: – Дорога на відрізку Кам’янець-Подільський – Скала-Подільська перебуває в незадовільному стані, останній її капітальний ремонт був 1991 року, – звернувся він до орининчан, які прийшли на акцію. – Своїм прикладом хочемо закликати всіх українців, щоб вони не мовчали, а відстоювали свої права. Сьогоднішній мітинг – це маленький сигнал для нашої влади. До нас приїхав голова Кам’янець-Подільської РДА Василь СУКАЧ і запевнив, що на цю дорогу виділені кошти на ямковий і частково поточний ремонт. Його слова підтвердив і депутат обласної ради Василь СТРОЯНОВСЬКИЙ. Він неодноразово писав запити щодо виділення грошей і лише цьогоріч отримав позитивну відповідь. Громада попереджає, що вкрасти ми їх не дамо.
Звертаємося до всіх гілок влади: від місцевої і до найвищої з проханням від­реагувати. Люди дають максимально три тижні. В іншому разі обіцяємо безстроковий мітинг і перекриємо дорогу в с.Гуків, яка з’єднує дві області. Переконаний, що нас підтримають люди. Хочемо звернутися до Володимира Гройсмана, щоб він розпочав свою передвиборчу діяльність саме в Кам’янець-Подільському районі. До нас приїжджають туристи з усієї Європи, і перше, що вони бачать, – це наші дороги. Їх знімають на відео і передають усім іншим туристам, аби не їхали, бо колеса погублять. Кам’янеччина втрачає багато інвестицій.
Відео із цим зверненням набрало чимало переглядів у соцмережах. За декілька годин перед початком мирної акції, яку проанонсували за тиждень, спец­техніка прибула для виконання ремонт­у. Люди сподіваються, що розголос таки змусить відповідальних осіб якісно відремонтувати їхні надто втомлені дороги.

ДОВЖОЦЬКА НАПРУГА

Попри холоднечу, спекотно було і на Довжку. Там мешканці вул.Лесі Українки виступили проти нової високовольтної лінії потужністю 10 кВт, яка мала пролягати попри їхні будинки. І хоча спеціалісти запевняли, що лінія безпечна, селяни називали її новим «чорнобильським» саркофагом.
По допомогу люди звернулися до сільського голови Руслана РЯБОГО, який їх підтримав. Після тривалих обговорень лінію все ж таки провели, але іншою вулицею і під землею.