Середа, 29 Червня 2022 р.
7 Червня 2019

ВЕНЕЦІЯ БЛИЖЧЕ, НІЖ ВИ ДУМАЄТЕ…

Шалені зливи вже доволі щільно ввійшли в наше повсякденне життя, і на вулицю без парасольки тепер уже ніхто й не виходить. Але жодні засоби захисту не могли врятувати від небесного водоспаду, що 5 червня буквально рухнув на голови жителів міс­та й району, та навіть більше – всього регіону.

Протягом години в Кам’янці випала 10-денна норма опадів.
Пошкоджено вулиці Північ­ну, Шевченка, Нігинське шосе, дороги в Старому місті, затоплено двори на Саксаганського, Павлова, Смирнова. Потужний потік води змив бордюр під асфальт на Суворова та Чехова, а ще повимивав бруківку на Князів Коріатовичів (перед в’їздом до Старого міс­та). Остання створила найбільший ажіотаж у соцмережах. Світлини наслідків негоди вражали масштабністю і трагічністю.
«Комунальники одразу прибрали каміння і підсипали великі ями щебенем, а вранці приступили до ремонту, – пише на своїй сторінці у фейсбуці міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ. – До кінця тижня планують ліквідувати наслідки. Допомагають у цій ситуації й рятувальники – всю ніч вони відкачували воду з підвалів і дворів на Смирнова. А працівники КП «Кам’янецький парк» разом із міським районом електромереж прибирають повалені дерева на вул.Драй-Хмари».
Містяни, яким довелося перепливати перехрестя, жартують, що тепер міська влада повинна здавати в оренду гондоли, адже на деяких вулицях поміж будинків ріки не гірші, як у Венеції. Не позаздриш і базарникам, адже потужна злива вщент залила центральний і гуртовий ринки, затопила торговельні точки, завдавши неабияких збитків. Де­­хто в брід намагався врятувати власні товари, але вдавалося не всім. Красномовне відео, на якому дужий чоловік по пояс у воді йде ринком, зібрало не одну сотню переглядів.
Доки мешканці міста в роз­-пачі вичерпують воду з автомобілів і шукають втрачені номерні знаки, згорьовані селяни хвилюються, хто ж відшкодує їм за городину і підтоплені обійстя. Адже в районі затопило не лише дороги, а й будинки та городи. Найбільше постраждали Китайгородська, Гуменецька та Слобідсько-Кульчієвецька ОТГ. Підмочило двори в Мукші Китайгородській, Гуменцях, Думанові, Лисогірці тощо. Добряче порозмивало дороги у Зіньківцях, Панівцях і Вербці.
У деяких громадах навіть створили спеціальні комісії, які визначали наслідки негоди та підраховували збитки. По компенсації постраждалі можуть звертатися до керівництв ОТГ.

Ольга ГОЛУБ,
Вікторія КОЖЕВНІКОВА.