Понеділок, 04 Липня 2022 р.
13 Вересня 2019

ПЛАТИТИ ЗА ГАЗ БІЛЬШЕ ТАКИ ДОВЕДЕТЬСЯ

Хто і як відтепер має здійснювати технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж, роз’яснювали головам ОСББ та управлінських компаній представники АТ «Хмельницькгаз». Круглий стіл відбувся вчора, 12 вересня, в міськраді з емо­ціями, скаргами та сварками. Як наслідок, фінансовий удар знову відчують на власних гаманцях кам’янчани.

Як повідомив головний інженер АТ «Хмельницькгаз» Олександр ЛОБ, донедавна в Україні в системі газопостачання діяв нор­мативний акт про проведення обов’язкового планово-техніч­ного обслуговування внутрішньобудинкових мереж у будинках. Роботи виконувалися за кошти, закладені у тариф. На сьогодні послуги з техобслугову­вання внутрішньобудинко­вих мереж стали ринковими. І тепер їх можна отримати, уклавши договір із ліцензованою компанією.
Словом, нині за стан газової системи будинків відповідають власники або балансоутримувачі. Під час зустрічі голови ОСББ та управлінських компаній не стримували емоцій і відверто казали, що брати на себе таку відповідальність не будуть. Бо, як трапиться біда, то їх притягнуть до відповідальності, а не газовиків.
Утім представники АТ «Хмельницькгаз», які спеціально приїхали до Кам’янця, аби все роз’яснити, заспокоїли присутніх.
– Насамперед, голови ОСББ чи управлінських компаній мають провести збори, – роз’яснив начальник відділу техобслуговування АТ «Хмельницькгаз» Сергій Смолінський. – Мешканці будинку можуть делегувати своїх керівників, аби укласти договір про техобслуговування загальнобудинкової мережі. А далі вся відповідальність лягає на плечі ліцензованої компанії. Вартість послуги залежить від багатьох чинників: протяжності газопроводу, наявності вимикальної арматури, кількості газових приладів
і квартир у будинку, переліку робіт. У Хмельницькому, скажімо, у 9-поверхівці ціна за техобслуговування загальної мережі становить 4,85 гривні з квартири, у 5-поверхівці – 7,80-8,50. Середня ціна в Україні – 10-13 гривень.
Також власники квартир мають укласти ще й індивідуальні дого­вори з компанією. Це може бути «Хмель­ницькгаз» або ж інше під­приємство, що має відповідну ліцензію, навчених людей, професійне обладнання тощо. Такий же ін­диві­дуальний договір мають уклас­ти жителі приватного сектора.
За інформацією прес-служби АТ «Хмельницькгаз», наразі в області вже укладено близько 82% актів про розмежування, а споживачі розпочали укладати договори на техобслуговування. Необхідність підписання актів балансового розмежування є прямою вимогою законодавства. Вони встановлюють чітку межу між газовими трубами, які належать мешканцям будинку, та мережами, які обслуговує газорозподільна компанія. Лише після підписання актів власники мають право укладати договір на техобслуговування.
Газовики закликають кам’янчан не зволікати з укладанням договорів, бо опалювальний сезон не за горами. А система газопостачання вимагає постій­ного контролю та технічного обслуговування, адже є об’єктом підвищеної небезпеки. Тому напередодні опалювального сезону, коли в сотні разів зростає навантаження на газові прилади та мережі, споживачі мають потурбуватися про власну безпеку та безпеку будинку.
По додаткову інформацію радять звертатися у Центр обслуговування клієнтів (вул.Симона Петлюри, 14).