Субота, 02 Липня 2022 р.
13 Грудня 2019

ЯК ДЕСЯТЬ ПИТАНЬ НАГАДАЛИ ПРО ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ

Протистояння політичних сил на позачерговій сесії місь­кої ради, яка працювала в два заходи – 10 та 11 грудня, ви­йшло за межі сесійної зали й супроводжувалося обміном «люб’язностями» в соцмережах та плітками в кулуарах.
Що ж пішло не так на засіданні, в порядку денному якого було трохи більше як десяток питань?

ЧАСТИНА ПЕРША: НЕМАЄ МЕЖ У СОЦМЕРЕЖ

Два дні промовисті виступи народних обранців, щоправда, не всі з них гідні Цицерона, заплутували свідомість кам’янчан. Каменем спотикання стало ухвалення рішення щодо перероз­поділу бюджету, а відтак видача зарплати працівникам низки комунальних підприємств.
Спробуємо схематично відтворити старт суперечок 10 груд­ня.
Заступниця гендиректора з економічних питань КП «Міськ­тепловоденергія» Світлана ЛЕНЬ – доповідачка із питання щодо фінансової підтримки дочірнього підприємства «Тепловода», зазначила, що 300 тисяч із бюджету підуть на зарплату працівникам підприємства. З-поміж присутніх на сесії 19 депутатів «за» проголосували лише 15. Як згодом виявилося, четверо «свободівців» цього не зробили.
Далі всі проголосували «за основу» рішення щодо перерозподілу бюджету і приступили до розгляду його деталей, які розповіла начальниця фінансового управління міськради Оксана ГУТ. Зокрема, про те, що надійшла субвенція в сумі 883 тис. 800 грн для придбання житла дітям-сиротам, яку потрібно врахувати, і про те, що в проєкті є 300 тис. для «Тепловоди», які, зважаючи на відсутність голосів, доведеться виключити.
Міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ ледь не зупинив сесію, але «герегівець» Олександр ЧИНЧИК сказав, що варто було б повернутися до виплати зарплати людям, які її не отримували з вересня. Гендиректор «МТВЕ» Валерій ГОРДІЙЧУК емоційно додав, що вони подачок не просять, а просять зароблене, і риторично запитав: «А що мені стратити тих кам’янчан, які винні підприємству 62 млн грн? Не я довів цих людей до того стану, що їм нічим платити, а країна…».
Голова фракції «Свободи» Михайло ПОСІТКО взяв перерву для консультацій із головами фракцій. Як потім з’ясувалося, для того, щоб поставити умову колегам: «Свобода» голосує за бюджет, якщо решта проголосує за складення повноважень депутаткою їхньої фракції Оленою МАЗІЙ, яке вже вп’яте не підтримується депкорпусом. Про деталі цієї пропозиції розповів на сесії наступного дня голова фракції «Європейська солідарність» Василь КОБИЛЬНИК.
Після перерви начальниця фін­управління продовжила доповідати щодо бюджетного проєкту рішення, в якому містилися ще зарплати інших комунальників (двірників, працівників кладовища, муніципальної інспекції), кошти на вуличне освітлення в грудні, а також 13-та зарплата освітянам зі шкільних, дошкільних і позашкільних закладів.
Проте за повернення до голосування щодо зарплат комунальникам проголосували всього 15 депутатів, і за мить система «Віче» відреагувала на те, що «Свобода» витягнула картки із системи, повідомленням: «Сесія неповноважна», бо кворуму вже не було.
Міський голова оголосив, що сесія продовжить роботу завтра.
Через декілька годин на сторінці Михайла Сімашкевича у фейсбуку з’явилося звернення, де він сказав усе, що думає про дії «Свободи», а також закликав депутатів, котрі пропустили засідання, прийти і проголосувати за добробут сотень родин.
«Свобода» в боргу не зали­шилася, і розповсюдила в усіх кам’янецьких групах фейсбука свою точку зору на засідання сесії, попутно вдавшись до особистих звинувачень і образ.
Реакція на них супроводжу­вала другий день роботи сесії 11 грудня.

ЧАСТИНА ДРУГА: ДЕМАРШ КОМУНАЛЬНИКІВ

На жаль, 11 грудня попрацювати на своїх виборців прийшло не набагато більше депутатів – усього 23 (із 36-ти), проте сесію відвідали комунальники. При­соромила прогульників голова профкому «Міськтепловоденергії» Ольга БОДНАР, яка у своєму виступі перед депутатами зазначила:
– На підприємстві зростає со­ціальна напруга через невиплату заробітної плати. Заборгованість складає 10,5 млн грн. А все через те, що підприємству винні за по­слуги 62 млн грн. Збитки за подання гарячої води склали 12 млн грн. Різниця в тарифах, яку заборгувала підприємству держава, складає 232 млн грн. Але при цьому ми сплатили 47,5 млн грн податків, 17,1 із них – до міського бюджету.
Практично всі міста в Україні виділяють кошти для таких підприємств, як наше, розуміючи неспроможність вчасної проплати населення та необхідність збереження трудових колективів стратегічно важливих підприємств. А ви, шановні депутати, не можете навіть зібратися в сесійній залі!
Вам байдуже, що ваші виборці не мають на хліб і ліки. Ніхто б не прийшов до вас із простягнутою рукою, якби держава повернула нам понад 200 млн грн. Уся молодь уже за кордоном, залишилися тільки пенсіо­нери.
Проблему із кадрами також озвучив директор КП «Спецкомунтранс» Сергій ГЖЕБОВСЬКИЙ, адже середній вік працівників його підприємства – 60 років, бо за 4 тисячі зарплати нікого на роботі не втримаєш. І тих грошей не дають:
– Я не хочу сюди привозити катафалків і приводити сотню осіб. Але пам’ятайте: люди вас обирали, люди вас і знесуть. I це я не тільки «Свободі» кажу, а й решті депутатів…
Хоча у своїх неодноразових промовах Михайло Посітко звинувачував у відсутності зарплат у комунальників місцеву владу, а також великі розміри зарплатні керівників, зокрема «МТВЕ», неефективну, на його думку, приватизацію, врешті «Свобода», як і всі присутні, за бюджет проголосувала.
Що не кажи, електоральне поле освітян доволі широке, та й колектив «МТВЕ» складає вагому частину виборців…

ЧИ БУДЕ У СПОРТСМЕНІВ ЩАСЛИВЕ ЖИТТЯ?

Ще до політичних скандалів у перший день сесії перед депутатами виступили представники потенційних інвесторів, які мають джерело фінансів, техно­логічні рішення і бажання побудувати в Кам’янці сміттєпереробний комплекс. Пообіцяли дотримання європейських екологічних стандартів щодо викидів, а від міськради попросили в оренду 2 га землі біля полігона ТПВ. У принципі, депутати проти не були, лише цікавилися ціною питання. Відповіли – 18 млн євро. Інвестор збирається брати кредит у Світовому банку під власні зобов’язання.
Поговорили депутати й зі ще одним інвестором – тим, що будує на стадіоні житловий комплекс на місці зародка льодового палацу і має побудувати ще й спортшколу.
– У квітні на електронну адресу ДЮСШ забудовник надіслав кольоровий проєкт майбутнього комплексу, – говорить заслужений тренер України Анатолій ЛАБАТЮК. – Однак, коли ми нещодавно відвідали будівництво, то побачили, що в кутку, де мала би бути спортшкола, вже зводяться гаражі. Прошу депутатів проконтролювати ситуацію. Подумайте, із чим ви увійдете в історію! Залишіть щось дітям!
Голова кооперативу «Щасливе життя» Віталій БОДНАРЧУК із сесійної трибуни запевнив, що спортшкола буде, але не в тому будинку, що завершується. Піз­ніше він пішов на переговори зі спортсменами щодо вимог до спортприміщення. Депутати у свою чергу вирішили створити комісію для контролю.
Також під час сесії був погоджений і проєкт, що стосується будівництва житла для учасників АТО та внутрішніх переселенців на пр.Грушевського, 1/24. Його здійснюватиме фірма «Рокор» за договором із Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву.