Четвер, 30 Червня 2022 р.
20 Грудня 2019

ЗАМІСТЬ ПІДЗЕМКИ – ДВІ ПІВКУЛЬКИ

Анонсоване влітку нове обличчя центральної вулиці міста знову змінюється. Замість запланованого на Соборній будівництва підземного торговельного центру там планують облаштувати невеличкий наземний і зробити благоустрій території. Відмовитися від розробленого проєкту й усіх погоджень інвестора-забудовника – ТОВ «Статус-2000» із Хмельницького – змусили кам’янчани, які влаштовували пікети і бойкоти.

– Після особистих зустрічей кам’янчан із забудовником, перемовин у міськраді було вирішено відмовитися від попереднього проєкту підземного торговельного центру. Натомість там збудують дві скляні півкулі під торгові точки. Планують зробити пішохідну площу, передбачені фонтани, підсвітка, лавки та озеленення. Всі ці роботи здійснюватимуться за кошти інвестора. Наразі деталі благоустрою ще обговорюються, – прокоментував «Подолянину» заступник міського голови Сергій БАБІЙ.
Журналістам вдалося поспілкуватися з власником ТОВ «Статус-2000» і замовником будівництва Сергієм САДОВИМ, який наразі перебуває в Тель-Авіві, де переймає будівельний досвід. Зізнається, що об’їздив чимало куточків світу, і там підземні торговельні центри не дивина.
– Прикро, що кам’янчани поважного віку різко висловилися проти забудови і європейського розвитку Кам’янця. Розумію, що в них є страх за власні оселі. Але я готовий був замінити каналізації, де потрібно – поремонтувати підвальні приміщення, тобто, піти назустріч. Але якщо їм цього не потрібно, і вони не думають про майбутнє молоді та міста, то від задуманого довелося відмовитися. Наразі обговорюється нова концепція, узгоджуються деталі, – розповів Сергій Володимирович.