П'ятница, 20 Травня 2022 р.
24 Січня 2020

«МІСЬКТЕПЛОВОДЕНЕРГІЯ»: ДЕТАЛЬНО ПРО ЗНИЖКУ

Проаналізувавши публікацію голови місцевого осередку партії «Свобода» Михайла Посітка в газеті «Подолянин» від 17 січня 2020 р. та коментарі на офіційній сторінці КП «МТВЕ» у фейсбуку, пресслужба КП «Міськтепловоденергія» виокремила найчастіші запитання кам’янчан і надає додаткові роз’яснення щодо зменшення нарахувань за опалення і гарячу воду за грудень 2019 року та деяким іншим.

Після опублікування постанови КМУ №1082 від 24 грудня 2019 р., якою внесено зміни до «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення…» №630 від 21 липня 2005 р., Комунальним підприємством «Міськтепловоденергія» було здійснено корегування нарахувань споживачам за тепло і гарячу воду за грудень 2019 р. на 18% у бік зменшення, враховуючи фактичну вартість природного газу.
Одразу ж після оприлюднення урядової постанови нами були розпочаті роботи із її реалізації, оскільки підприємство усвідомлює соціальне значення появи у правовому полі механізму, що дозволяє скорегувати вартість зазначених послуг, зважаючи на те, що раніше такої можливості не було.
Нині вже зрозуміло, що перерахунок став одним із найбільших в Україні. Всього на опаленні та гарячій воді у грудні кам’янчани заощадили сумарно більше 5 млн грн. Економія коштів для мешканців міста склала:
– на 1-кімнатну квартиру (до 35 кв.м) – від 165 до 295 грн;
– на 2-кімнатну квартиру (до 46 кв.м) – від 210 до 387 грн;
– на 3-кімнатну квартиру (до 57 кв.м) – від 260 до 490 грн;
– на 4-кімнатну квартиру (до 70 кв.м) – від 320 до 589 грн.
Однак, маючи розрахункову економію по газу, підприємство постійно відчуває нестачу власних оборотних коштів із двох основних причин: за станом на 1 січня 2020 р., заборгованість населення за послуги становить більше 50 млн грн; невідшкодована державою різниця у тарифах – 241,5 млн грн. Схожа ситуація склалася на всіх підприємствах тепло­енергетичної галузі, тому дофінансування комунальних підприємств теплопостачання у всіх містах України здійснюють за рахунок міських чи обласних бюджетів – це загальна практика. У зв’язку із цим, за результатами підрахунків, міською радою було прийняте рішення про відшкодування знижок по теплу і гарячій воді з міського бюджету.
Щодо питання п.Посітка про зарплату керівника КП «МТВЕ», то вона встановлена відповідно до постанови КМУ №859 від 19 травня 1999 р. «Про умови і розмір оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності», яка враховує середньооблікову чисельність працівників, вартість активів та інші показники звітності. Крім того, до уваги береться висока відповідальність за фінансовий та організаційно-технічний стан режимного підприємства, його вертикальна інтегрованість в економіку міста, галузі, держави та більшість макро- і мікро­економічних показників роботи підприємства, як-то: кількість видів ліцензованої діяльності (їх 15); обсяги виробництва та реалізації послуг, сплата податків і зборів (до 15-ти різних); кількість споживачів тощо. Аргументація уряду із цього питання така: праця топменеджерів усіх напрямків має відповідно винагоро­джуватися, щоби максимально унеможливити зловживання службовим становищем. Витрати на оплату праці у структурі тарифу на теп­ло становлять 7%. Щодо кількості працюючих, то наразі середньооблікова чисельність штатних працівників – 880 осіб, а раніше була – 1196. Технологічне переоснащення процесів виробництва, будівництво нової ТЕС, локальних котелень, ІТП, де більшість процесів автоматизовано, дозволило вивільнити працівників, зайнятих малоефективною працею, а об’єднання трьох підприємств під одним дахом дало значну економію коштів на утриманні приміщень і зарплаті адмінперсоналу (один директор замість трьох, один головний бухгалтер, один секретар і т.д.). Про перевитрату фонду заробітної плати наразі не йдеться, навпаки, домінуючою величиною у тарифі є вартість палива, яка становить близько 84% (див. діаграму). Тому зниження існуючого рівня зарплати на підприємстві, як і зарплатні його керівника, суттєвого впливу на тариф не матиме.
Вартий визнання той факт, що за час, відколи підприємство очолює Валерій Гордійчук, у місті, незважаючи на старі мережі, не було жодних серйозних аварій чи техногенних катастроф, а мешканці не відчули на собі жодних наслідків фінансових, комунальних проб­лем чи газових війн, від яких потерпали жи­-телі Алчевська, Сміли, Нового Роздолу. Чого вартий хоча б останній випадок із проривом теплотраси у Києві, де до лікарні потрапили
9 осіб…
Керівник КП «МТВЕ» протягом багатьох років є запорукою стабільного проходження опалювального сезону, безпечного водопо­-с­тачання, вчасного водовідведення.
Щодо перевірок. Минулого року економічну діяльність підприємства 16 разів переві­ряли різні контролюючі органи: Державна фіскальна служба України, Держаудитслужба, незалежний аудит, НКРЕКП, ДСУ з питань праці, Фонд тимчасової втрати непрацездатності, Пенсійний фонд. Були перевірки із Держ­інспекції енергонагляду та екологічної інспекції України та інші. Суттєвих порушень не виявлено. Причин не довіряти їхнім висновкам та ініціювати додаткові перевірки немає. Однак ми відкриті для перевірок, готові надати будь-яку інформацію, що становить су­спільний інтерес.

Пресслужба КП «Міськтепловоденергія».