Субота, 28 Травня 2022 р.
10 Квітня 2020

У РИБ – НЕРЕСТ

З першого квітня на Хмельниччині стартувала весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів. Її тривалість залежить від водойм.

Як повідомляє пресслужба Хмельницького рибоохоронного патруля, любительський та спортивний лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області в межах району діяльності Управління Держрибагентства у Хмельницькій області, заборонений у такі строки:
– у всіх водосховищах з 1 квітня по 9 червня (включно);
– у всіх річках та їх кореневих водах з 1 квітня по 19 травня (включно);
– в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з 1 квітня по 29 червня (включно).
Також з 1 квітня по 30 червня встановлюється заборона на добування раків. Вона пов’язана із виношуванням ними ікри, личинок та першою линькою.
Працівники Хмельницького рибоохоронного патруля створили інтерактивну карту ділянок, де любительське і спортивне рибальство дозволено в нерестовий період з берега однією вудкою з одним гачком чи спінінгом.
Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову(окрім вказаного вище), в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову – три кілограми. Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства та проведення підводного полювання.
В Управлінні Держрибагентства у Хмельницькій області наголосили, що під час нересту також забороняється проведення вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчистку русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо).
Крім того, відповідно до Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України забороняється добування водних живих ресурсів в цей період.
Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 340 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1700 до 3400 грн або обмеження волі до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном «гарячої лінії» відомства: 068-384-98-10.
До речі, протягом 1-5 квітня державні інспектори Хмельницького рибоохоронного патруля з працівниками Нацполіції зафіксували 22 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.
* – У порушників вилучено 30 кг водних біоресурсів та 11 одиниць заборонених знарядь лову. Накладено штрафів на суму 765 гривень. Збитки, завдані рибним запасам, склали майже 11 тисяч гривень.
*На жаль, заборона на вилов водних біоресурсів в нерестовий період не зупиняє недобросовісних рибалок і вони продовжують займатися браконьєрством, а кількість виявлених порушень навіть збільшилася у порівнянні з попередніми місяцями. Вкотре закликаю громадян бути сумлінними, дотримуватися встановлених правил рибальства та не завдавати шкоди рибним запасам, – наголосив керівник Хмельницького рибоохоронного патруля Андрій Полудняк.