П'ятница, 28 Січня 2022 р.
14 Квітня 2020

РИНОК ЗАЛИШАЄТЬСЯ ЗАКРИТИМ

Чіткої відповіді на запитання «Чи буде відкрито Центральний ринок?» на засіданні позачергової сесії міської ради, що відбулася сьогодні, 14 квітня, не дали. Хоча саме заради цього її і скликали. Депутати обмежилися туманним зверненням до обласної влади. А ось за звільнення від сплати єдиного податку для підприємців I та II груп проголосували.

ПОГАНО ВСІМ – І ЛЮДЯМ, І БЮДЖЕТУ

Рішення про полегшення податкового навантаження на людей, чий бізнес закрився через карантинні обмеження, передбачає встановлення на період із 1 квітня по 31 травня ставки єдиного податку в розмірі 0 відсотків. Пільга призначена для підприємців, робота яких заборонена рішенням Кабміну від 11 березня 2020 р. №211 та рішенням 93 (позачергової) сесії міської ради від 17 березня 2020 р. Обидва документи ухвалені з метою запобігання розповсюдженню коронавірусу. Щоб скористатися пільгою, треба звернутися до податкової служби з письмовою заявою із зазначенням місця здійснення та видів діяльності.
Важко людям, важко і бюджету, адже основний бюджетоутворюючий податок – податок із доходів фізичних осіб. За словами начальника фінансового управління міськради Оксани ГУТ, місто за перші три місяці року недоотримало 13 млн 400 тис. грн.
– Ми за перший квартал ледве виплатили заробітну плату, – розповідає Оксана Анатоліївна. – На рахунки надходить недостатньо коштів, у першу чергу ми їх спрямовуємо на захищені статті, адже, якщо не буде виплачено заробітної плати, казначейство просто не проводитиме фінансування інших проєктів.

РИНОК: РОЗ’ЯСНЕННЯ ЧИ ДОЗВІЛ?

Щодо роботи ринку. Прямо питання – давайте відкриємо ринок – не стояло. Були припущення, що й узагалі не буде обговорюватися, адже напередодні головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив про скасування власної постанови, якою при певних умовах дозволялася робота ринків під час карантину, через масове недотримання санвимог.
Проте в порядку денному нашої сесії було ухвалення звернення до обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Хмельницької ОДА та до губернатора такого змісту:
«Ми, депутати Кам’янець-Подільської міської ради, стурбовані проблемою значного зростання соціальної напруги серед населення міста, в тому числі й серед фізичних осіб-підприємців, котрі мають торгові точки з реалізації продуктів харчування в межах території міських ринків, що є для них єдиним джерелом забезпечення можливості утримання себе та своїх родин.
Останнім часом неодноразово до міської ради зверталися та продовжують звертатися жителі міста з проханням розглянути питання щодо можливості здійснення торгівлі на продуктових ринках, які розташовані на території міста, за умови дотримання необхідних санітарних вимог під час карантину.
Із метою всебічного та об’єктивного вирішення питання щодо забезпечення законного права громадян на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло, а також зниження рівня соціальної напруги серед жителів міста, звертаємось із проханням розглянути питання про внесення змін до пункту 4 протокольного рішення комісії від 27 березня 2020 р. (протокол №7), а саме: виключити зобов’язання органів місцевого самоврядування заборонити здійснення торгівлі на продуктових ринках або ухвалити інше рішення, що дасть можливість відновити таку торгівлю, за належного дотримання умов, визначених постановою головного державного санітарного лікаря України від 30.03.2020 р.».
На сесії оголосили, що у відповіді на це звернення депутати сподіваються отримати роз’яснення щодо дозволів і заборон, а також власне і документи про скасування дозволу на роботу ринків, яке пообіцяв зробити головний санітарний лікар України.

Також на засіданні розглядалися питання фінансування медичної галузі, щодо майбутнього паркувального майданчика на Князів Коріатовичів, 16-А, роботиполіції в умовах карантину. Більше читайте у друкованій версії газети, що вийде 17 квітня.