Неділя, 16 Січня 2022 р.
29 Квітня 2020

ДОПОМОГА КАНАДИ – ПОНАД 50 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Сучасні роботи-сапери, цифрові рентгенівські системи, комплекти спорядження, 3D-принтер, навчання інструкторів за натовськими стандартами… Ось далеко не весь перелік допомоги, яку отримали фахівці Центру розмінування в результаті співпраці українських і канадських військових інженерів.

Тривалий час така співпраця здійснювалась під час підготовки на базі нашого центру фахівців зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв. У її рамках українських саперів, зокрема, забезпечили роботизованими системами TALON IV покоління та іншими зразками новітнього обладнання.
Водночас канадські партнери здійснювали підтримку, навчаючи операторів роботизованих систем, пізніше – українських інструкторів з такої підготовки, а також забезпечували гарантійне сервісне обслуговування цих комплексів.
Торік розпочато новий етап співробітництва в межах більш широкої програми міжнародної технічної допомоги за фінансування уряду Канади, у співпраці та координації з офісом управління ООН з обслуговування проєктів в Україні (далі – UNOPS).
Перші обговорення щодо питань можливої дорадчої та матеріальної допомоги для потреб військовослужбовців ЗСУ за підтримки UNOPS датуються ще 2018 роком. А вже восени 2019-го Центр розмінування отримав першу партію технічної допомоги, яку закупили фахівці UNOPS – 20 комплектів засобів пошуку вибухонебезпечних предметів (ВНП) типу Vallon (VMC-1). У листопаді 2019-го українські сапери отримали і нові портативні цифрові рентгенівські системи для термінового виявлення та аналізу підозрілих предметів Flat Scan 2. Водночас було розпочато заходи з підготовки в Центрі розмінування власних фахівців з обслуговування та ремонту роботизованих систем типу TALON.
У грудні 2019 р. до військової частини було передано нову партію спеціального обладнання – 15 комплектів наборів гачків, кріплень та карабінів для розмінування, зокрема, великі набори, набори затискачів, набори для доступу до будівель та автомобілів, триноги.
Й цьогоріч військово-технічна співпраця в рамках програми міжнародної технічної допомоги за фінансування уряду Канади та впровадження UNOPS триває.
Так, у січні проведено короткотерміновий курс щодо підготовки вітчизняних фахівців із ремонту та обслуговування роботизованих комплексів TALON (із залученням фахівців компанії FosterMiller INC), а також передано для потреб ЗСУ партію комплектувального обладнання для ремонту і обслуговування роботизованих систем, кілька нових систем і 3D-принтер.
У лютому Центр розмінування отримав партію ІТ-обладнання (персональні комп’ютери, багатофункціональний пристрій, систему віртуальної реальності, інтерактивну дошку, короткофокусний проєктор), а в березні-квітні – 15 комплектів захисного спорядження сапера EOD-9 із запасними частинами та наборами для ремонту, автомобіль.
У цілому за час реалізації програми міжнародної технічної допомоги за фінансової підтримки уряду Канади та впровадження UNOPS вже проведено 7 етапів, де Центр розмінування як кінцевий реципієнт отримав технічної допомоги загальною вартістю у понад 50 мільйонів гривень.

За матеріалами пресслужби Центру розмінування.