Субота, 21 Травня 2022 р.
1 Травня 2020

ЗНАЙОМТЕСЯ, КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКА ОТГ!

29 квітня Кабінет Міністрів України затвердив план формування територій громад Хмельницької області. Згідно з ним, Кам’янеччина складатиметься із 7 ОТГ: Кам’янець-Подільської міської, Староушицької селищної, Гуменецької, Жванецької, Китайгородської, Слобідсько-Кульчієвецької, Орининської сільських ОТГ. План охоплює 100% територій Хмельниччини, тому білих плям на карті області вже немає. Об’єднали всіх.

До Кам’янця-Подільського приєднуються села Довжоцької сільської ради, чимало мешканців яких мріяли про власну ОТГ, Зіньковецької, Рихтівської, а також населені пункти раніше самостійної Колибаївської ОТГ.
– Кам’янець-Подільський розширює свої кордони, і це радує, – прокоментував «Подолянину» Кам’янець-Подільський міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ. – Водночас більше терито­-рій – це і більша відповідальність, бо ж тепер мусимо дбати і про людей, громади яких до нас приєдналися, про благоустрій тощо. Тому найближчим часом завітаємо до сіл, з якими поріднилися, проведемо економічний аналіз. Рішення уряду остаточне, тому мусимо жити згідно з фактами, перед якими нас поставили.
Не радіє таким реаліям голова Колибаївської ОТГ Михайло ЖЕЛІЗНИК.
– Рішення ухвалено, і Колибаївська ОТГ буде входити до складу міської ОТГ, але жителі Колибаївської громади радикально проти цього. Питання такого об’єднання вперше озвучив нардеп Ігор МАРЧУК. Люди дізналися про те, що їхню долю вирішують без них, із соцмереж, тому негайно звернулися до сільської ради. Вони не розуміли, хто давав згоду на таке рішення. Адже якщо нас і хотіли насильно об’єднати, то ми погоджувалися на об’єднання із Жванцем, Довжком, Панівцями, але в жодному разі не з містом. Через це ми скликали позачер­гову сесію Колибаївської ОТГ, де було прийнято звернення до всіх органів влади із заявою, що жителі категорично проти приєднання до міської ОТГ. Люди вдалися навіть до крайніх заходів – і перекрили в деяких місцях автома­гістраль, щоб висловити свою позицію. Зустрічалися з ними і нардеп, і губернатор, але людей ніхто не почув.
– І це при тому, що громада всі ці роки успішно працювала, було створено якісну інфраструктуру, бюджет виконувався стабільно. Прикро, що влада не побачила ні нашої роботи, ні думки людей, – резюмував Михайло Желізник.
Цікаво, що раніше йшлося про приєднання і Кам’янської сільради до міської ОТГ. Але тепер вона ввійде до складу Слобідсько-Кульчієвецької ОТГ, яка також поповниться селами Кульчієвецької, Княжпільської та Пановецької сільрад.
Новостворена Орининська ОТГ включатиме Орининську, Залісянсько Першу, Кадиївсь­ку, Підпилип’янську, Приворот­ську і Шустовецьку сіль­ради.
Зміни також торкнулися Гуменецької та Жванецької ОТГ. Гуменецька поповниться Циківською сільрадою Чемеровецького району, чим змінить межі Кам’янеччини. Жванецька громада також стане більшою, і до 5 сільрад, що входили раніше, додалися Завальська і Слобідсько-Рихтівська. Ці села, власне, як і Рихта та Зіньківці, мали намір увійти до Довжоцької ОТГ, з якою не склалося. Але ці громади встигли подати документи на об’єднання із тоді вже створеною Жванецькою ОТГ.
Як і було заплановано раніше, до Староушицької ОТГ вві­йшла Чабанівська сільрада, яка була останньою білою плямою у цьому регіоні.
Таким чином, у повній бойовій комплектації Кам’янеччина готова до місцевих виборів, під час яких обиратимемо голів ОТГ та депкорпуси громад. Депутатів районної ради селяни вже не обиратимуть. Зміни торкнуться і роботи Кам’янець-Подільської РДА.
– Розумію, що затверджений план області не всім подобається, але він максимально прорахований, у ньому економічно обгрун­товані цифри, враховані всі податки, збори і витрати. Зокрема, на освіту, медицину, виконавчий апарат ради тощо. Найголовніша вимога сьогодення – аби новостворені громади були економічно спроможними. Ну, не варто нарізати громад і ходити із простягнутими руками, мовляв, не вистачає на зарплати, – переконаний голова Кам’янець-Подільської РДА Ана­толій БЕРНАШЕВСЬКИЙ. – Ка­м’янець-Подільська РДА перепрофілюється на місцеву адміністрацію, яка виконуватиме функції щодо дотримання законодавства, а також стане таким собі економічним і соціальним блоком, який працюватиме з усіма ОТГ.