Четвер, 05 Серпня 2021 р.
8 Травня 2020

ЩИРЕ СПІЛКУВАННЯ, ЗАМІСТЬ ПОКАЗОВОГО СВЯТКУВАННЯ

Сьогодні Україна разом з багатьма європейськими країнами відзначає День пам’яті та примирення. Ми схиляємо голови перед подвигом дідів і прадідів. Цього дня недоречні помпезні святкування. Герої з небес, більше оцінять щиру молитву, згадки про них, розповіді про їхній життєвий шлях нашим дітям, аніж салюти. Очевидцям війни також приємніше щире спілкування, аніж показове святкування.

Коронавірусна пандемія внесла правки у відзначення Дня примирення. Кам’янеччина обійшлася без помпезностей і в більшості вшанувала подвиг дідів-прадідів з дотриманням правил карантину.
У День пам’яті та примирення, а також напередодні Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні вшановуємо тих, на чию долю випало страшне випробування… Ніколи знову!із такими словами опублікував низку фотографій міський голова Михайло Сімашкевич, на яких він із заступниками у сквері Танкістів покладали квіти.
Представники ради ветеранів міста та інші активісти вшанували пам’ять Героїв не лише біля Меморіалу Слави, а й відвідали братські могили на Руськофільварецькому кладовищі, на Біланівці та мікрорайні Жовтневому.
Відмовилися від параду і на Довжку, де зазвичай районна влада проводила урочистості. Обійшлося лише покладанням квітів, опісля чого керівництво району: голова Кам’янець-Подільської РДА Анатолій Бернашевський та голова Кам’янець-Подільської районної ради Віктор Кривак поїхали привітати ветеранів Кам’янеччини.
У масках і з дотриманням дистанції вшанували пам’ять переможців Другої світової в Жванецькій, Слобідсько-Кульчієвецькій ОТГ. В Староушицькій громаді через пандемію відмовилися від мітингу за участю представників місцевої влади, підприємств, організацій, учасників бойових дій, школярів. Покладати квіти до пам’ятників закликали групами не більше 10 осіб з дотриманням маскового режиму та безпечної дистанції.
8 травня керівний склад Центру розмінування Командування Сил підтримки ЗСУ в рамках символічного акту шани і пам’яті усім живим і полеглим ветеранам Другої світової війни та увічнення звитяги українських воїнів, які брали та продовжують брати участь у захисті рідної землі від російської агресії, поклали квіти до Вічного Вогню в сквері Танкістів та Меморіалу пам’яті Героїв АТО.
Як відмітив начальник Центру розмінування полковник Володимир Родіков, ті далекі події, що мали трагічні наслідки для кожної української родини, сьогодні є особливо символічними, адже подвиг ветеранів тієї війни став еталоном мужності і патріотизму для вже нового покоління захисників України, які боронять нашу державу від іноземної інтервенції.
Із кожним роком тих, хто брав безпосередню участь у подіях Другої світової стає все менше і менше. Тому сьогодні особливо необхідно з ними побільше спілкуватися, дбати, збирати їхні спогади. В День пам’яті чи напередодні, у всіх громадах Кам’янеччини, а також у місті представники влади відвідали ветеранів, передавши нагороди, подарунки, продуктові набори. Дякували Героям за подвиг не банальними промовами у мікрофон, а в щирій душевній розмові.