Субота, 21 Травня 2022 р.
15 Травня 2020

СВІТЛО ПОКИ ЩО НЕ ДОРОЖЧАЄ. ПРИНАЙМНІ ОФІЦІЙНО

– Днями почув новину, що електроенергія має подорожчати вже з 1 липня цього року.

– Днями почув новину, що електроенергія має подорожчати вже з 1 липня цього року. У верхах вирішили відмінити чинний тариф для населення на перші 100 кВт-год, за який ми сплачуємо по 90 копійок. То виходить, що нас укот­ре ошукали, пообіцявши, що тарифи не підвищуватимуть. Пенсій та зарплат ніхто не чіпає, а ось тарифи ростуть, немов на дріжджах. Як вижити злиденному люду в цій країні? – із такою скаргою зателефонував до редакції 86-річ­ний Петро Іванович.

Наразі у відповідних службах питання підвищення тарифів не коментують, мотивуючи, що не вони їх під­вищують, а робить це НКРЕКП. Й поки що про підвищення тарифів із 1 липня офіційно не йдеться. Ймовірно, електроенергія може подорожчати, але вже наступного року.
Приводом для балачок щодо підвищення тарифів стало засідання круглого столу, на якому НКРЕКП представила два сценарії виходу з кризи на ринку електричної енергії. І обидва передбачали підвищен­ня тарифу для населення: один із 1 липня вже цього року, другий – із 1 січня 2021-го.
По роз’яснення «Подолянин» звернувся до ТОВ «Хмельницьк­енергозбут» і отримав від них таку відповідь:
«Тарифи, за якими електроенергія відпускається споживачам, регулюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Тарифи на електроенергію, що відпускається населенню, затверджені постановою НКРЕКП від 26 лютого 2015 р. №220. За станом на сьогодні, тарифи для населення не змінювалися.
Недавно на сайті НКРЕКП з’явилося спростування інформації щодо підвищення тарифів на електроенергію для населення. Зокрема, там йдеться, що під час круглого столу 5 травня цього року щодо кризового стану в енергетиці НКРЕКП були представлені можливі сценарії фінансового збалансування на ринку електричної енергії. Йшлося про стабілізацію рівня гуртових цін, сценарії зниження «зелених» тарифів, поступове вирівнювання тарифів для різних категорій споживачів та про інші заходи. Комісія, як і вся енергетична спільнота, завжди послідовно виступала за ліквідацію перехресного субсидіювання на ринку електричної енергії. Втім, із введенням у дію з 1 липня 2019 року нової моделі ринку електричної енергії тарифи для населення регулюються через механізм покладання спеціальних обов’язків на ринку електричної енергії, який встановлюється відповідним рішенням Кабінету Міністрів України. НКРЕКП закликає засоби масової інформації не розповсюджувати недос­товірної інформації».