Субота, 21 Травня 2022 р.
22 Травня 2020

ДЕПУТАТАМ СТРАШНО, А ЛІКАРЯМ – НІ?

А навіщо медикам кошти? – так, напевне, подумала половина депутатського корпусу Кам’янець-Подільської міськради та проігнорувала засідання позачергової сесії, що мала відбутися сьогодні, 22 травня.

– Такої безвідповідальності перед громадою, перед медиками, перед суспільством, я ще не бачив, – сказав міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ, який, до речі, напередодні оприлюднив звернення до депутатів усіх фракцій з проханням прийти на засідання, адже мали розглядатися рішення, що стосуються доплат нашим медикам, виділення коштів медзакладам для боротьби з COVID-19.
Неозброєним оком було видно, що на лівій від входу половини сесійної зали крісла майже порожні (на фото), тому мер, навіть не оголосивши реєстрації, переніс засідання сесії на понеділок.
Проте декілька промов біля трибуни таки було.

Василь Кобильник, голова фракції «ЄС»:

– Передбачаючи таку ситуацію, на минулій сесії я вніс пропозицію, щоб повноваження робити фінансові перекидки на цей період делегувати виконкому з подальшим звітом перед сесією. Але політичні амбіції деяких колег цього не дозволили, і сьогодні ми пожинаємо плоди політичних ігор. Така позиція – це безвідповідальність.

Головний лікар міської поліклініки Борис Цвігун:

– Повірте, що нам важко працювати, але ми розуміємо, що це наша робота і будемо її виконувати. Якщо ті депутати, що не прийшли, думали, що тільки медикам премії виписуватимуть, то зазначу, що також в порядку денному є рішення про виділення коштів для паліативної допомоги людям з хронічним больовим синдромом. Це онкохворі, і дай Бог, щоб ви ніколи не відчували того болю, який вони зазнають. І залишати цих людей без допомоги – великий гріх.
«Свободівець» Юрій Яриновський наголосив на недотриманні деякими людьми карантинних заходів, зокрема, продажу хліба без пакетів, ігнорування масочного режиму тощо і закликав правоохоронців краще дбати про ситуацію.

В шоці від ставлення до медицини був і начальник міськуправління охорони здоров’я Юрій Пливанюк:

– Передаю через усі можливі засоби великий привіт від галузі охорони здоров’я депутатам, які не з’явилися на засідання сесії. Ситуація із захворюваністю не пригасає, а якраз навпаки. Тому боляче від того, що ми не можемо зробити певні кроки задля медиків. Прошу, щоб це не повторилося у понеділок.