Субота, 28 Травня 2022 р.
22 Травня 2020

КАРАНТИН: ЩО БУЛО І ЩО БУДЕ

За тиждень хворих на Кам’янеччині побільшало на 19 осіб. За станом на 14.00 21 травня, вже маємо 50 (22 – у місті та 28 – у районі).

Якщо в нас ситуація напружена, то в краї­ні карантин хоч і продовжили до 22 червня, але перевели в режим адаптивного. Це означає, що обмежувальні заходи будуть поступово пом’якшуватися в залежності від епідситуації в регіоні. Уже відсьогодні, 22 травня, запрацює громадський транс­порт, дозволено проведення спортивних заходів (до 50 осіб і без глядачів), а також релігійних (не більше як одна особа на кв. м), запрацюють готелі (без ресторанів).
– Із 25 травня плануємо відновлювати роботу дитсадків, – коментує начальник міськуп­равління освіти і науки Сергій МЕЛЬНИК. – Наразі очікуємо на офіційні роз’яснення уряду, але вже відомо про нові вимоги, розроблені МОЗ. Зокрема, вимірювання температури працівникам закладу і діткам на вході та через кожні 4 години. З температурою понад 37,2 або ознаками ГРВІ дітей не допускатимуть до відвідування. У разі підвищення температури в дитини впродовж дня, її негайно ж ізолюють, викличуть медиків і батьків. Кожні дві години приміщення дезінфікуватимуть і митимуть. Вихователі та персонал мають бути в масках. Надаватиметься перевага довшому перебуванню на свіжому повітрі та дотриманню дистанції.
Пізніше стало відомо, що дитсадки в Кам’янці запрацюють з 1 червня.
Уже сьогодні відновить роботу і поліклінічне відділення ЦРЛ, а з 25 травня – і амбулаторія сімейної медицини Мукші Китайгородської. Ці заклади, що розміщені в одній будівлі, тимчасово призупинили роботу на тиждень через підтверджений COVID-19 у працівниці районної ПМСД. У всього медперсоналу взяли матеріали на ПЛР-тестування.
Нагадаємо, що така ситуація спіткала і Перинатальний центр. Там хворобу діагнос­тували в санітарки, яка проживає в с.Ка­диївці (до речі, вчора стало відомо, що COVID-19 діагностували і в її сина). Тому міський оперштаб із ліквідації надзвичайних ситуацій ухвалив рішення тимчасово призупинити роботу відділення патології вагітних. У пацієнтів і медперсоналу взято матеріали на дослідження. Вірус підтвер­дили у ще двох акушерок.
Через пандемію найбільше роботи ляг­ло на плечі як медиків, так і лаборантів. Без вихідних і святкових, мало не цілодобово вже понад два місяці працюють спеціалісти ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ». Адже з кожним новим підтвердженим випадком COVID-19 кількість тестувань зростає в рази. Фахівців, які здатні професійно працювати, на всю область залишилися одиниці, й тепер вони мало того, що перебувають на передовій із невидимим ворогом, то ще й перевантажені роботою: приходять удосвіта, а йдуть інколи і о третій ночі. І не дивно, що навіть не мають часу, аби подбати про харчування. Доходить до того, що їжу для них готують їхні ж колеги з інших відділень. У Києві на допомогу прийшли ресторатори, які забезпечують ме­диків і лаборантів гарячими обідами. На Хмельниччині лише декілька підприємців підставили плече і надали лаборантам продукти харчування. Зокрема, долучилися до цієї справи і підприємці з Кам’янеччини, які не розголошують своїх імен, але закликають до благодійності інших.

Усі, хто бажає допомогти, можуть телефонувати до Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» за номером: 9-65-73.