Субота, 23 Жовтня 2021 р.
3 Липня 2020

ВОЮЮТЬ ЗА ОБ’ЄДНАННЯ ІЗ КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИМ РАЙОНОМ

Ми – за об’єднання з Кам’янець-Подільським районом! – зі вчорашнього дня у селах Чемеровецької ОТГ стартувала однойменна акція. Сьогодні у селі Красноставці активно працюють волонтерські групи зі збору підписів у підтримку заявленої громадської позиції усіх мешканців громади, – про це йдеться на офіційному сайті Чемеровецької ОТГ.

А на першому поверсі адмінбудівлі селищної ради облаштовано стіл для збору підписів у підтримку громадської акції. У повідомленні сайту йдеться, що у холі людно. Тут чимало бажаючих своїм підписом висловлюють свою підтримку загальної ініціативи.
Селищний голова Олександр СОБАНЬВчора, 2 липня за участі 18 депутатів відбулася позачергова сесія VII скликання Чемеровецької селищної ради. На порядок денний засідання було винесено питання про розгляд звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Міністра розвитку громад та територій України, голови Хмельницької обласної адміністрації та голови Хмельницької обласної ради «За приєднання Чемеровецької об’єднаної територіальної громади до новоутвореного Кам’янець-Подільського району Хмельницької області». Селищний голова Олександр СОБАНЬ зачитав текст звернення, який одноголосно підтримали усі присутні.
На офіційному ресурсі оприлюднено також звернення Олександра СОБАНЯ, в якому він закликає громаду захистити об’єднання із Кам’янець-Подільським районом.
Ми живемо у період змін. Це природно, що кожна людина прагне змін на краще. А усі ми хочемо, щоб наша громада мала перспективи, була успішною і потужною. Сьогодні вирішується доля нашої громади – чи ми будемо приєднані до Дунаєвецького району, чи увійдемо до складу потужного, міського, з достойним рівнем розвитку району, з центром у місті Кам’янець-Подільський, що відомий на всю Україну та за її межами. Зараз активно збираються підписи у підтримку нашої позиції в усіх селах громади. Підтримайте своїм підписом громадську акцію «Чемеровецька ОТГ – за об’єднання з Кам’янець-Подільським районом!». Від активності кожного з нас залежить наше спільне майбутнє!йдеться у зверненні Олександра Володимировича.
Також на сайті ОТГ можна підписати петицію такого змісту:

ДЕРЖАВНЕ БУДІВНИЦТВО, АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ

Депутатський корпус, виконавчий комітет Чемеровецької селищної ради, усі мешканці громади глибоко занепокоєні оприлюдненим 01 липня 2020 року рішенням Комітету Верховної ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування щодо визначення меж п’яти районів Хмельницької області, за яким Чемеровецька об’єднана територіальна громада входитиме до складу новоутвореного Дунаєвецького району. При цьому вважаємо за необхідне підкреслити, що за пропозицією Хмельницької обласної адміністрації, Кабінету Міністрів України в усіх попередніх проєктах нового адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Чемеровецька громада була віднесена до Кам’янець-Подільського району.
Принагідно відзначаємо, що Чемеровеччина в числі перших активно підтримала процеси децентралізації в Україні. Впродовж чотирьох років активно докладає усіх зусиль та успішно втілює в життя концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади місцевого рівня. Ключовим моментом цієї реформи був базовий принцип демократії – активна участь громадян, добровільний характер об’єднання. Зрештою, за багаторічну історію нашої держави думка людей стала вагомою при прийнятті ключових державної ваги рішень. Тому твердо віримо у те, що це звернення жителів 34 населених пунктів Чемеровецької громади, котрі сьогодні активно збирають підписи на його підтримку, буде почуте, взяте до уваги та послужить аргументом для прийняття вірного рішення. Зауважимо також, що на офіційному сайті Кабінету Міністрів України, демонструючи свою громадянську позицію, ми створили електронну петицію «За приєднання Чемеровецької об’єднаної територіальної громади до новоутвореного Кам’янець- Подільського району Хмельницької області».
Наш край зазнавав реформувань на різних етапах історії. Ми готові до викликів сьогодення. Але наполегливо підкреслюємо, що історично та територіально максимально наближені до Кам’янець-Подільського району. Усі концептуальні моменти – географічні особливості, трудові, міграційні та побутові чинники – і були покладені розробниками в основу базового проєкту. Сьогодні мешканці Чемеровецької об’єднаної територіальної громади мають можливість отримати доступні та якісні медичні послуги в місті Кам’янець-Подільському, досконало функціонує система транспортного сполучення, чисельна кількість мешканців громади працює у місті, випускники закладів освіти навчаються у вузах Кам’янця-Подільського. Усі ці чинники слугували тому, що мешканці Чемеровецької об’єднаної територіальної громади з початку напрацювання пропозицій підтримують приєднання нашої території до Кам’янець-Подільського району. Тому найголовніший аргумент – сьогоднішнє формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня повинно бути прийнятне мешканцями території та покликане покращити життя пересічного громадянина.
З огляду на вище викладене, керуючись конституційним принципом, за яким місцеве самоврядування – це насамперед право територіальної громади, а також задля запобігання соціально- політичній напрузі звертаємося до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Міністра розвитку громад та територій України, голови Хмельницької обласної адміністрації та голови Хмельницької обласної ради з проханням, в межах своїх повноважень, вжити необхідних заходів та покласти в основу прийняття остаточного рішення проєкт щодо віднесення Чемеровецької ОТГ до новоутвореного Кам’янець – Подільського району.
Твердо віримо у те, що думка нашої громади буде врахована. А демократичні засади реформування нашої держави і надалі будуть ефективно втілюватися в життя та вже в недалекому майбутньому стануть позитивно відчутними для наших громадян.

Слава Україні!

Підготувала Вікторія КОЖЕВНІКОВА.