Неділя, 17 Жовтня 2021 р.
14 Липня 2020

СПЛАЧУЮЧИ РАХУНОК, ІНВЕСТУЄТЕ У БЕЗПЕКУ

До кінця року ще 1 тис. км газопроводів та майже 200 газорегулювальних пунктів в області повністю вичерпають свій ресурс та стануть потенційно небезпечними.

Про те, що тариф на доставку газу з 1 липня змінився лише на 6 коп. і на що вистачить цих коштів, – говорили у прямому ефірі передачі «Влада і громада» на ТРК «Місто» комерційний директор АТ «Хмельницькгаз» Олександр Надольний та технічний директор Дмитро Дідич.
Адже, як відомо, з 1 липня 2020 р. Постановою НКРЕКП змінено тариф на розподіл газу для АТ «Хмельницькгаз» та усіх газорозподільних компаній в Україні. Тож для мешканців Хмельницької області з липня він складає 1,104 грн з ПДВ за 1 кубометр.
Однак, не змінюючись протягом п’яти останніх років, з початку року тариф вирівнявся лише на 40 коп., а середній розмір платіжки за доставку газу становитиме:
• для споживачів з газовою плитою – 10,42 грн на місяць (з 1 січня було 9,86 грн)
• з плитою та колонкою – 24,39 грн на місяць (було 23,06 грн)
• з комплексним використанням газу – 95,25 грн на міc (проти 90,08 грн).
Як бачимо, платіж незначно зріс, крім того, нагадаємо, плата за розподіл завжди була в рахунку за газ і лише з початку цього року виведена окремим рахунком.
Хочу звернутися до наших споживачів з проханням щодо своєчасної оплати за доставку газу, адже це вкрай необхідно як самим подолянам, так і «Хмельницькгазу». Адже ці кошти йдуть на підтримку газорозподільної мережі в технічно справному стані та на безперебійну та безпечну доставку газу кожному клієнту цілий рік,зазначив Олександр Надольний.
На що ж вистачить цих коштів? Які роботи зможуть проводити газовики?
Дмитро Дідич зазначив, що кошти з тарифу на доставку є фактично єдиним та головним джерелом діяльності «Хмельницькгазу». Тому цей тариф розраховується та встановлюється виключно державою.
На жаль, ця сума не змінювалася понад 5 років, і це є критично. Адже протяжність газорозподільної системи в області має майже 18 тис. км, яку необхідно постійно ремонтувати, цілодобово контролювати, замінювати газорегулювальне обладнання та небезпечні ділянки газопроводів.
Тому, якщо порахувати, то за кошти з цього тарифу, виділено лише 165 грн. (!) на 1 км газопроводу на місяць! А це менше ніж 27 грн на день, в тому числі і на проведення екстрених ремонтно-відновлювальних робіт та усунення аварійних ситуацій.
Наразі ще 1 тис. км газопроводів та майже 200 газорегулювальних пунктів повністю вичерпують свій ресурс та стають потенційно небезпечними.
Водночас, 38% газорозподільних мереж на Хмельниччині вже повністю зношені і потребують інвестицій.
Тож споживачі, сплачуючи рахунок за доставку (розподіл) газу – в першу чергу інвестують у власну безпеку.
Наразі для повноцінної модернізації газорозподільної системи Хмельницької області необхідні інвестиції на рівні 203,64 млн грн на рік, що дозволить не тільки підвищити рівень безпеки газопостачання, а й зробити систему набагато ефективнішою та економнішою в обслуговуванні. Однак, з новим тарифом на сьогодні ми маємо на 38% менше. А Інвестпрограма АТ «Хмельницькгаз» у цьому році становить лише 81,8 млн грн на рік при потребі у 203,64 млн грн з ПДВ.

Пресслужба АТ «Хмельницькгаз».