Неділя, 17 Жовтня 2021 р.
11 Вересня 2020

ЩЕ ТРОХИ – І ВИБОРИ

Одна з останніх сесій міської ради діючого скликання відбувалася протягом 8-9 вересня. Через два місяці в сесійній залі засідатимуть інші – новообрані депутати. Щоправда, як свідчить попередній досвід, чималий відсоток обирається декілька скликань поспіль. Відповідно передвиборчий ажіотаж не обминув і це засідання. Нерви здають і в обранців, і у чиновників.

Для охочих переглянути пе­рипетії нагадуємо, що на сайті міськради доступна трансляція засідання.
Серед рішень цієї сесії – зміни до міського бюджету через надходження 6 млн грн державної суб­венції для отримання житла сім’ям учасників АТО та 3,8 мільйона гривень субвенції для придбання квартир дітям-сиротам.
На розгляд депутатів представили звіти про виконання бюджету за І півріччя і про роботу муніципальної інспекції та відділу контролю за дотриманням законодавства про працю.
На прохання мешканців будинку на Нігинському шосе, 35, які стверджують, що ремонт проїзду в їхньому дворі виконується з порушеннями, створено комісію з вивчення ситуації. Були також скарги від інших громадян щодо незадовільної дороги на Біланівці.
Проголосували депутати за створення додаткових робочих місць в управлінні надання адміністративних послуг. Адже установа буквально захлинається від відвідувачів. Однією з причин на сесії було названо те, що аналогічний підрозділ у районі не надає послуг в повному обсязі.
50 тис. грн виділили депутати з бюджету для розрахунку з приватними структурами, що робили на замовлення кам’янецьких медиків тести ПЛР. Чекати не було коли, бо обласна лабораторія через підвищення кількості випадків захворювання на коронавірус затримувала аналізи на 5-7 днів, і людські життя опинялися під загрозою.
Ще з весни в кам’янецьких де­путатів була ідея придбання влас­ного апарату для ПЛР-тестів, про­те не все так просто: 2,5 мільйона коштує сам апарат, плюс ліцензія, спецлабораторія, кадри та майже півмільйона щомісячних витрат.
За словами начальника уп­равління охорони здоров’я Юрія ПЛИВАНЮКА, область наразі закуповує додаткове обладнан­ня, тому проблема не буде такою гострою. Проте працюють і над тим, аби в Кам’янці було ство­рено підрозділ лабораторного центру, який би претендував на державні поставки тестів і взяв частину навантаження на себе.
І про це мала б потурбуватися держава. Проте, як вона це робить, свідчать цифри, наведені Юрієм Васильовичем на прохання депутатів: із початку пандемії для кам’янецької медицини держава виділила лише 10 тисяч масок і тисячу тестів ІФА…