Неділя, 07 Серпня 2022 р.
16 Жовтня 2020

ЯК ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ ГОЛОСУВАННЯ?

Місцеві вибори, які проводитимуться 25 жовтня цього року, не будуть схожі на попередні. Передусім вони відбудуться на новій територіальній основі – з меншою кількістю районів і громад. А крім того, вперше місцевих депутатів обиратимуть не за мажоритарною, а за пропор­ційною системою.

На місцевих виборах українці, зокрема, обиратимуть голів міст, селищ і сіл. Цей бюлетень буде світло-рожевого кольору. Проголосувати можна буде за одного кандидата, поставивши позначку в квадратику біля його прізвища.
Також українці обиратимуть депутатів до місцевих рад: сільської, селищної чи місь­-кої, районної в місті, районної та обласної. Тобто, доведеться заповнити ще 3 або 4 бюлетені. Бюлетень для вибору сільських/селищних депутатів буде кремового кольору, міських – світло-жовтого, районних у місті – світло-сірого, районних – світло-зеленого, а обласних – блакитного кольору.
Заповнювати ці бюлетені потрібно дуже уважно. Слід обов’язково поставити дві позначки: галочку або плюс за місцеву партійну організацію та цифру, яка позначає номер обраного кандидата. Причому цифру необхідно писати чітко і по трафарету. Хоча у ЦВК заспокоюють, що головне – аби цифру можна було однозначно прочитати.
– Насправді уточненими положеннями Виборчого кодексу чітко виписано, що якщо можливо встановити волевиявленість цієї цифри, яка написана, навіть якщо не по трафарету, то, відповідно, голос має враховуватися тому кандида­ту, – пояснив член Центральної виборчої комісії Сергій Постівий.
Водночас бюлетень буде недійсним, якщо не буде обрана партія, або позначки будуть не у відповідних квадратиках.
Через епідемію COVID-19 голосування відбуватиметься за посилених умов безпеки. Зокрема, обов’язковими будуть температурний скринінг та антисептики на вході на виборчі дільниці, масковий режим усередині, дезінфекція приміщень, розмітка для дотримання соціальної дистанції. Крім того, потоки виборців будуть розділені на вхід і вихід із дільниці. Всередині повинні перебувати одночасно не більше як 3 особи на один стіл видачі бюлетенів. Причому члени виборчої комісії мають сидіти не менш ніж 1 метр один від одного.

За матеріалами Центру громадського моніторингу та контролю.