Вівторок, 16 Серпня 2022 р.
31 Жовтня 2020

ІНЖЕНЕРИ БОРОЛИСЯ В КАМ’ЯНЦІ

У Кам’янці-Подільському на базі Об’єднаного навчально-тренувального центру Сил підтримки ЗСУ три дні тривали змагання військових інженерів та Командування Сил підтримки. Конкурс присвячений Дню інженерних військ, який відзначають 3 листопада. Завершилися змагання вчора, 30 жовтня, військовим біатлоном. Загальна дистанція складала два кілометри та була розділена на три етапи. Від кожної команди стартувало по дев’ять військовослужбовців.

Конкурсанти показали вміння переносити тривалі фізичні навантаження як в засобах індивідуального захисту, так і без них. Також після подолання дистанції по пересіченій місцевості воїни зі стрілецької зброї вражали цілі. На заключному етапі інженери продемонстрували навички медичної підготовки: швидка евакуація пораненого з поля бою та надання йому першої невідкладної медичної допомоги.
У другий день змагань навички та вміння демонстрували сапери, відділення з обладнання моста з комплекту ТММ-3М та кранівники. Першими розпочали змагатися мостові відділення. Військовослужбовці якнайшвидше мали виконати норматив з встановлення комплекту моста та не порушити при цьому заходів безпеки.
Підрозділи знаходилися в готовності до дій за 1 км від перешкоди.
Надалі все за відпрацьованою схемою: постановка завдання, розвідка місця установки моста та встановлення створу, висування до водної перешкоди. Зібрати і закріпити міст. Організувати комендантську службу. Пропустити по мосту базові автомобілі. Завдання вважалося виконаним, коли останній автомобіль з’їхав з конструкції.
На іншому навчальному місці – «стежці сапера», свою фаховість демонстрували саперні відділення. Військові змагалися у проробленні проходу в мінно-вибуховому загородженні противника вручну.
На «стежці сапера» заздалегідь було встановлено безліч пасток. Особовий склад, який виконував завдання, висунувся до мінного поля та провів пошук вибухонебезпечних предметів. Міни знешкоджувалися кішками або накладними зарядами за допомогою запалювальних трубок. Також саперні відділення показували навички з підриву моста – потрібно було підготувати та знищити пролітну опору металевої конструкції.
Завдання для водіїв автомобільних кранів також було не з легких. За 5 хвилин потрібно здійснити по три піднімання та опускання вантажу у бетонний колодязь при мінімальній кількості торкань до його стінок.
По завершенню трьох днів змагань колегія суддів за сумарною кількістю балів визначала переможців.
Перше місце, кубок чемпіонів та сертифікат на 180 тис. грн здобули військові інженери Сухопутних військ, друге – військовослужбовці Десантно-штурмових військ, третіми стали воїни Сил підтримки ЗСУ.

Служба зв’язків з громадськістю Командування Сил підтримки.