Неділя, 07 Серпня 2022 р.
16 Листопада 2020

БЕЗПЕКА В РУКАХ ГОСПОДАРІВ, ОДНАК НЕ ВСІ ЦЕ УСВІДОМИЛИ

Як уникнути отруєння чадним газом, чому робота газових приладів та димо-вентиляційних каналів має бути на особливому контролі споживачів, хто відповідає за обслуговування газових мереж , – розповів головний інженер «Хмельницькгазу» Олександр ЛОБ у передачі «Влада та громада».

З настанням опалювального періоду масово вмикають газові прилади, тому кожен має неухильно дотримуватися правил безпеки, забезпечити технічне обслуговування газової системи та перевірку димо-вентиляційних каналів.
Адже, як засвідчують фахівці, причиною трагедій найчастіше стає халатність господарів. Самовільне втручання в роботу газових приладів і внутрішньобудинкових газопроводів, використання газових приладів не за призначенням, нехтування перевіркою тяги та недоотримання в належному стані систем димовідведення та вентиляції, користування несправним і застарілим газообладнанням – це основні порушення, яких припускаються споживачі.
Тому важливо задля безпеки обрати выдповідну компанію та укласти з нею договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Адже, в зв’язку із вступом в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги», лише систематичне технічне обслуговування є запорукою безаварійної роботи системи газопостачання, забезпечити проведення якого є обов’язком власника (балансоутримувача), управителя. Тому власник помешкання (балансоутримувач та/або орендар) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.
В свою чергу, до технічного обслуговування і ремонту систем газопостачання допускаються суб’єкти господарювання (спеціалізовані організації), що мають відповідні дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки. Наразі, з 2018 року, послуги з технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж стали ринковими і проводяться лише на підставі укладених договорів. А в тарифі АТ «Хмельницькгаз» не передбачені кошти на проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем.
Тож не користуйтеся газовими приладами при несправних димових та вентиляційних каналах. Вимагайте від житлово-експлуатаційних дільниць, власників житлового фонду систематичної перевірки та очищення димових та вентиляційних каналів, що затверджується відповідним актом.
При виявленні запаху газу в квартирі, підвалі, під’їзді, у дворі, на вулиці – повідомте негайно аварійну газову службу за телефоном «104».

Пресслужба АТ «Хмельницькгаз».