Неділя, 07 Серпня 2022 р.
25 Листопада 2020

РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ЩОРІЧНА АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Спеціалісти Центру соціальних служб розробили пам’ятку для тих, хто зіштовхнувся з проявами насильства у власній сім’ї.

Не треба заплющувати очі на реальні факти і вмовляти себе не звертати уваги на насильство. Якщо ви зіштовхнулися з першими (ще «легкими») проявами насильства, подумайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей — уявіть найгірший розвиток подій і подумайте про ваші дії в таких неприємних ситуаціях:
1. Тримайте під руками телефони поліції та відповідних служб. Важливо, щоби ці номери телефонів знали і ваші діти. Не бійтеся писати заяву в поліцію про вчинення насильства у вашій родині.
2. Обов’язково зверніться до медичних установ, якщо ви отримали тілесні ушкодження, для засвідчення факту, а також для отримання медичної допомоги.
3. Якщо у вас є близькі люди, яким ви довіряєте, домовтеся з ними про спільні дії у разі виникнення гострої ситуації.
4. Іноді єдиним виходом є втеча. Проте цей крок має бути добре продуманим та підготовленим: сформуйте невеличку «валізу», в якій мають бути речі першої необхідності, а також копії та оригінали документів (паспорта, свідоцтва про народження дитини, свідоцтва про право власності). Запам’ятайте адреси необхідних установ, в які ви можете звернутися. Продумайте декілька варіантів місць, де ви можете сховатися. Також копії документів можете залишити у людей, яким довіряєте.
5. Насильник може ставати ще агресивнішим, якщо дізнається про бажання жертви припинити з ним стосунки. Будьте готові захищати свої права та права ваших дітей. Краще відразу звернутися по допомогу до кваліфікованих юристів соціальних служб чи громадських організацій, послуги яких є безкоштовними.
6. Уявіть своє подальше життя без кривдника та шукайте в цьому позитивні моменти. А психологічну підтримку нададуть спеціалісти Центру соціальних служб.

Постраждалим особам радимо звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: вул. Шевченка, 26, ІІІ поверх, тел. 9-14-29, де можна на безоплатній основі отримати психологічні та юридичні консультації, а також повну та вичерпну інформацію про права і можливості отримання дієвої допомоги.
За посиланням https://www.facebook.com/kpmcsssdm/ можна отримати психологічну підтримку та консультації в режимі онлайн на сторінці Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Пресслужба міськради.