Неділя, 07 Серпня 2022 р.
27 Листопада 2020

НОВІ ПРАВИЛА ВЖЕ ДІЮТЬ

Набрали чинності зміни до ПДР, які стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів.

Для водіїв та пасажирів:
Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння – і за його межами, то тепер усі вони повинні бути пристебнутими. Це правило зобов’язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидіннях та нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати.
Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно не­можливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.
Також забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими!

Для велосипедистів:
Велосипедистам дозволений рух смугою для маршрутних транспортних засобів.

Для пішоходів:
Тепер пішоходи обов’язково мають використовувати світлоповертальні елементи в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості.
У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, повин­ні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Це зазначено в п.4.4 ПДР України.

За інформацією МВС України.