Четвер, 18 Серпня 2022 р.
24 Грудня 2020

ЗАДЗВЕНИТЬ РІЗДВЯНА ПІСНЯ

Хочете почути, як звучить платівка з першим записом «Щедрика» у виконанні хору під керівництвом Олександра Кошиця (1922 рік, компанія «Brunswick», США) і перший відомий грамзапис «Caroll of the Bells»?

Тоді 26 грудня, о 14.00, прийдіть до сесійної зали міськради. Ці записи вперше публічно відтворять на грамофоні «The Victor-Victrola VV-VI» (виробництва США, 1922 рік), який є ровесником унікальної платівки.
Проєкт «Кам’янецькі ноти і крила «Щедрика» та однойменну виставку організовано Кам’янець-Подільським об’єднанням товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка за підтримки низки громадських інституцій, навчальних закладів і міської влади.
Організатори підготували чимало цікавих фак­тів, зокрема, буде порушено тему кам’янецької доби в історії «Щедрика» та діяльності легендарної Української республіканської капели під керівництвом Олександра Кошиця. Також чекатиме ще один сюрприз – народна хорова капела «Дніпро» подарує прем’єру пісні «The Bluebirds» (1933) – невідомої в Україні версії, яка була написана за три роки до «Carol of the Bells» і слова якої відображають саме зміст «Щедрика».

Вл. інф.