Вівторок, 09 Серпня 2022 р.
17 Лютого 2021

ПІДТРИМКА АГРАРНОГО СЕКТОРУ – ЗАПОРУКА УСПІШНОГО РОЗВИТКУ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ

Про це заявила голова обласної ради Віолета Лабазюк під час засідання круглого столу з питань підтримки агропромислової галузі Хмельниччини, в якому взяли участь представники особистих селянських та фермерських господарств, профільних асоціацій, сільськогосподарських кооперативів та сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та господарювання.

Як зазначила Віолета Лабазюк, одним із механізмів підтримки діяльності сільськогосподарських підприємств на сьогодні є Програма розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2017-2021 роки. Впродовж дії програми її фінансовою допомогою на суму 14,6 млн грн скористалися кооперативи та більш ніж 2,5 тисячі фермерів-одноосібників, які мають в обробітку до 20 га землі. Зокрема, для господарників було надано компенсацію на закупівлю сільськогосподарської техніки українського виробника, закуплено й частково повернуто компенсацію з обласного бюджету на доїльні апарати на утримання великої рогатої худоби.

Голова ради наголосила:

Хмельниччина входить в ТОП-5 областей з досить потужним аграрним сектором. 70% врожайності сільськогосподарської продукції на сьогодні складають результати роботи агрохолдингів, і лише 30 відсотків – припадає на частку окремих фермерських господарств, і, в тому числі фермерів-одноосібників.
Агросектор – це і потужне джерело наповнення бюджетів усіх рівнів. Сільськогосподарські підприємства, за словами Віолети Лабазюк, є одними з бюджетоутворюючих, зокрема у територіальних громадах. Влада готова підтримувати агропромисловий комплекс в розрізі кожного фермерського господарства.
Разом з тим, обласна рада закликає голів територіальних громад розробити в кожній громаді програми щодо підтримки сільського господарства, а також включити в структуру своїх апаратів профільного спеціаліста для комунікацій з особистими селянськими та фермерськими господарствами. Це дасть змогу разом напрацьовувати проблематику аграріїв, а також спільно вирішувати їх нагальні питання.

За словами Віолети Лабазюк, потребує сьогодні підтримки реалізація програми щодо компенсації на закупівлю сільськогосподарської техніки та обладнання. Адже практика минулих років засвідчує ефективність впровадження таких заходів, якими скористалися понад дві з половиною тисячі фермерів-одноосібників.
Під час засідання учасники круглого столу мали можливість не лише обговорити аспекти діючої програми, а й висловити свої зауваження та сформулювати разом з представниками Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації пропозиції щодо удосконалення заходів нової програми, яку прийматиме обласна рада на наступні роки.
Присутні фермери озвучили також свої проблемні питання. Зокрема, це відсутність у невеликих фермерських господарствах міні-техніки, проблеми в отриманні земельних ділянок для здійснення господарювання, необхідність налагодження співробітництва з територіальними громадами, потреба професійного навчання фермерів тощо.
За підсумками проведення круглого столу його учасники визначили пріоритети розвитку агропромислового комплексу на наступні роки: підтримка фермерів-одноосібників та їх детінізація, розвиток дрібного молочного скотарства, збільшення фінансування на відшкодування придбання сільськогосподарської техніки та обладнання, підтримка малого бізнесу на селі, сприяння фермерам-одноосібникам у вирощуванні насіннєвих культур щодо надання компенсації насінням, а не коштами, зокрема у вирощуванні гречки.

Вектор роботи обласної ради спільно з облдержадміністрацією один – розвиток Хмельниччини на теренах України. І для сільськогосподарських підприємств є досить важливою підтримка з боку влади. Тому наше завдання спільно з аграріями визначити потужні сторони діючої програми та на перспективу напрацювати нові напрямки діяльності та розвитку фермерських господарств. Комплекс заходів програми має бути спрямований на підтримку як одноосібних, так і фермерських господарств області, що сприятиме зайнятості населення у селі та розвитку галузі агропромислового комплексу в цілому, – сказала голова ради.

У засіданні також взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, заступник керівника виконавчого апарату Тетяна Зеленко, заступник голови облдержадміністрації Володимир Якимчук, заступник голови постійної комісії з питань бюджету та фінансів Сергій Іващук.

Пресслужба Хмельницької облради.