Четвер, 18 Серпня 2022 р.
23 Квітня 2021

У КОВІДУ СМЕРТЕЛЬНІ ОБІЙМИ

Адаптивний карантин в Україні продовжили до 30 червня, Хмельниччина й надалі перебуває у «червоній» зоні, а ось у Кам’янці-Подільському з 26 квітня учні 1-4 класів  повертаються до навчань у школі, а відучора запрацював непродовольчий ринок.

І хоча в більшості складається вра­ження, ніби ковід відступив, медики констатують, що до фінішу ще далеко, а вірус став агресивнішим й активно відбирає життя у хворих. Від початку квітня недугу не побороли 44 жителів Кам’янеччини, зокре­ма 21 квітня в місті зафіксовано аж 9 смертей. Наймолодша жертва ковіду – 32-річний пацієнт.

– Вірус важче переноситься, вражає молодших людей, і хворі довше перебувають у лікарні. Веде до тромбоутворення в альвеолах, відтак зменшується площа дихальної поверхні, й більшість па­цієнтів потребують кисню. Нині на 30% більше киснезалежних, аніж було в попередній локдаун. Сьогодні 60 пацієнтів не можуть самостійно дихати, бо потребують кисню. На жаль, цього місяця в райлікарні зафіксовано вже 12 смер­тей, – прокоментував «Подолянину» го­ловний лікар ЦРЛ Віталій ШЕВЧУК. – Усього в лікарні облаштовано 160 ліжко-місць. Дякувати Богу, поки немає перебоїв із постачанням кисню, маємо достатньо і кисневих концентраторів.

Більше киснезалежних пацієнтів фіксує і місто. За словами начальника управління охорони здоров’я Юрія ПЛИВАНЮКА, за добу використовується півтори тонни кисню. Тому поки зарано тішитися незначним зменшенням кількості нових випадків.

– Завдяки запровадженим обмеженням, із середини квітня ситуація дещо стабілізувалася, і цього тижня навіть спостерігаємо незначне зниження, – каже завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Алла ГРИЦАЙ. – Але попри те, що хворих трохи менше, в області й нашому місті спостерігається висока смертність від ковіду, високий відсоток важких хворих, і заповненість ліжок у лікарнях не зменшується. З цифр можемо констатувати, що пік захворюваності припав на першу половину квітня. Так, 5-11 квітня зафіксовані 361 хворий у міс­ті та 156 – у районі, 12-18 квітня, відповідно, – 558 і 271, за три дні цього тиж­ня вже маємо 152 і 75 нових випадків.

До слова, вакцинація в місті триває. Щеплено першою дозою 1634 людини.