П'ятница, 28 Січня 2022 р.
2 Липня 2021

ВІДЛЯКАЙ «ДЕЛЬТУ» ВАКЦИНОЮ!

Ситуація із захворюваністю на ковід поступово втихомирюється, але до перемоги над ним ще ген-ген.

– Наразі в місті маємо 20 хворих на ко­ронавірус, які перебувають на амбулаторному лікуванні, – коментує начальник уп­равління охорони здоров’я Юрій ПЛИВАНЮК. – Оскільки в Україні 23 червня зафіксовано два випадки COVID-19, викли­-кані штамом «Дельта», тому нинішня стабільність є відносно умовною. Літній сезон збіжить швидко, і можливий стрибок восени. Тому наразі єдиний вихід – вакцинація. Тим більше, що нині вакцина доступна і безкоштовна. Наразі в місті імунізуємо трьома вакцинами – «Pfizer», «AstraZeneca» і «CoronaVac». Останньою, до речі, в загальноміському центрі вакцинації, що розта­шований у колишньому Будинку офіцерів. Щеплення можна отримати у вихідні – суботу, з 9 до 14.00, та неділю, з 9.00 до 12.00. Маємо наразі 1000 доз «CoronaVac». Охочим імунізуватися потрібно мати при собі паспорт. Також у місті продовжують працювати мобільні бригади та кабінет щеплення в амбулаторії на вул.Космонавтів, 8.
Фахівці запевняють, що «CoronaVac» і «Moderna» є найефективнішими при новому штамі «Дельта». Хоча всі перелічені затверджені ВООЗ і мають високий відсоток ефективності.
Наразі стартував IV етап щеплення. Під нього підпадають особи, старші за 60, а та­кож віком 18-59 років, які мають супутні захворювання, ув’язнені та персонал закладів позбавлення волі й СІЗО. Щодо осіб, які мають супутні захворювання, то тут вирішувати має сімейний лікар.

За станом на 30 червня, в місті першою дозою вакциновано 5184 особи, а двома – 1345.