П'ятница, 28 Січня 2022 р.
2 Липня 2021

СТИХІЯ РОЗГУЛЯЛАСЯ І ГУЛЯЄ

Як і передбачалося, нестерпна спека, що нависала протягом тижня, 30 черв­ня закінчилася зловіщою грозою. Чорнющі хмари, сильний вітер, що закручував пилові маси, неабияк налякав мешканців Кам’янеччини. На щастя, всі залишилися живими і здоровими, але збитків зазнали чимало. Валило дерева, електроопори, рвало дроти. Без електроенергії залишилося чи­мало населених пунктів Кам’янець-Подільської, Орининської, Жванець­кої, Слобідсько-Кульчієвецької, Старо­ушицької та інших громад.

У місті надзвичайники кажуть, що обійшлися легким переляком, бо 14 по­валених дерев, порівняно із буревієм 2017 року, коли йшлося про десятки дерев, – це незначна цифра. Хоча, за прогнозами, грози продовжуватимуться протягом найближчих днів.
Найбільша міська надзвичайна подія грози 30 червня – дерево впало на автомобіль, припаркований на Соборній. Деякі райони міста нетривалий час були без електроенергії. До ліквідації наслідків стихії залучали працівників КП «Кам’янецький парк», КП РЕМ, підрозділ 2-го ДПРЗ.
Поодинокі падіння дерев зафіксу­вали в Слобідсько-Кульчієвецькій громаді: Кульчіївцях, Великій Слобідці, Ка­м’янці, Слобідці-Кульчієвецькій. Без електроенергії були 7 населених пунктів.
Чи не найбільше біди наробило у Жванецькій сільській тергромаді. Без світла опинилися практично всі села, а в Ластівцях розірваними дротами, що були під напругою, вбило корову. Бідолаха вийшла пастися після грози. Читачі телефонували до нашої редакції вже 1 липня зі скаргами, що досі залишаються без електроенергії.

– У селі Гринчук ось протягом трьох годин немає світла. Додзвонитися до елект­риків немає як, бо за їхніми номерами постійно зайнято, дзвонимо у Хмельницький на гарячу лінію – там узагалі немає гудків, – не стримуючи емоцій, розповідає місцевий мешканець Валерій. – Нам через десяті руки пояснюють, що пройшла стихія, тому й така ситуація. Але ж після грози через годину було світло. Близькі до нас села Бабшин і Малинівці не постраждали, то чому ж електрики немає досі. За чутками, проблема через трансформатор у Бразі. Я розумію, що дощі, дерева пова­лені, але чому ми, сплачуючи за послуги, повинні терпіти такі незручності.

Натомість у Староушицькій громаді дякують електрикам за оперативність. Там порвало дроти між Рункошевом і По­дільським. Незважаючи на віддаленість від міста, працівники РЕМу опера­тивно виїхали і працювали до опівночі.
Доки розмовляли із представниками чи не всіх громад району, скаржилися, раділи, що не зачепило, або підраховували збитки, прогноз справджувався – і почалася нова затяжна злива…