П'ятница, 19 Серпня 2022 р.
27 Серпня 2021

СПОЧАТКУ ГРОШІ, А ПОТІМ – ОПАЛЕННЯ

Ситуація з попередньою оплатою за енергоносії дуже серйозна: невнесення авансу з кожного будинку в розмірі 50% унеможливить його підключення до тепла.

Від 20 травня в Україні припинив діяти механізм покладання спеціальних обов’язків на постачання природного газу для підприємств галузі теплокомун­енерго, який враховував соціальний аспект роботи теплопостачальників у наданні послуг населенню. Відтак, НАК «Нафтогаз» змінив умови та ціну закупівлі газу, скасувавши механізм післяплати. Це створило кризову фінансову ситуацію, враховуючи, що споживачі послуг теплопостачання розраховуються на умовах післяплати, тобто через 20 днів і більше після отримання послуг.
Наразі передплата за газ є необхідною умовою для його одержання. Для запуску опалювального сезону підприємству необхідно буде зробити авансовий платіж ГК «Нафтогаз трейдинг» у сумі 26,6 млн грн. Тому, з метою подолання касового розриву в платежах, акумулювання коштів для здійснення передоплати газопостачальнику, для успішного і своєчасного початку опалюваль­ного сезону, КП «Міськтепловод­енергія» (як і інші підприємства енергетичної галузі) з серпня 2021 р. вводить авансовий платіж на послуги теплопостачання.
Просимо мешканців поста­витися до авансового платежу відповідально і з розумінням, оскільки від його сплати буде залежати, коли розпочнеться опалювальний сезон у місті, та чи будуть перебої з теплом узимку, адже в нашого підприємства немає інших коштів фінансуван­ня, крім оплати за послуги від споживачів.
КП «Міськтепловоденергія» запроваджує механізм авансового платежу, щоб зменшити обсяги фінансового навантаження на домогосподарства взимку. Сума авансового платежу визначається на основі прогнозованого середньомісячного обсягу споживання і відображатиметься в особових рахунках як переплата. Тобто, фактично сплачуючи аванс за тепло наперед, абоненти гарантовано менше платять під час опалювального сезону.
Авансові платежі за послуги теплопостачання також дозволять споживачам уникнути накопичення боргів та штрафних санкцій за прострочення оплати за опалення.

Пресслужба КП «Міськтепловоденергія».