Четвер, 27 Січня 2022 р.
3 Грудня 2021

А ВИ ГОТОВІ ДО СЛУЖБИ В РЕЗЕРВІ?

Менш ніж за місяць, із 1 січня 2022 року, в Україні стане чинним Закон «Про основи національного спротиву». Ним передбачена розбудова потужної територіа­льної оборони та створення руху опору, залучивши до служби в резерві всіх охочих українців віком від 18 до 60 років, придатних за станом здоров’я. Їх навчатимуть військовим азам, а в разі повномасштабного вторгнення, стануть у стрій, аби дати відсіч ворогові. Такий закон украй актуальний, адже восьмий рік Україна протистоїть російському збройному агресору. А практика існування тероборони існує в багатьох країнах Європи.

Військовий комісар полковник Володимир ВОЗНИЙТож наразі в Кам’янець-Подільському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки робота кипить. Тут проводиться масштабна агітаційна кампанія.
Детальніше про нововведення «Подолянину» розповів військовий комісар полковник Володимир ВОЗНИЙ:

– Із 1 січня 2022 року розгортається один із підрозділів територіальної оборони, а саме управління батальйону в кількості близько пів сотні осіб. Цей підрозділ буде розміщатися в Кам’янці-Подільському на постійній основі. До складу управління ввійдуть кадрові військовослужбовці, які проходитимуть службу за контрактом. На них буде покладено завдання сформувати основний склад батальйону, а це близько п’яти сотень осіб, які служитимуть у військовому резерві в підрозділі ТРО. Це можуть бути як військовозобов’язані, які вже служили і мають військово-облікову спеціальність, а також громадяни, які ще не служили, але всі мають бути придатні за станом здоров’я. Також набираємо і жінок, переважно медиків за професією та кухарок. Для основного ядра батальйону тероборони не передбачене постійне перебування у військовій частині. З ними двічі-тричі на рік проводитимуться навчальні та перевірочні збори. Необхідним військовим обмундируванням забезпечує держава, також для них передбачене фінансове забезпечення. Плюс такої роботи ще й у її зарахуванні в стаж військової служби. Завдання, які покладаються на батальйон тероборони, визначені Законом України «Про національний супротив». Найголовніше – в разі збройної агресії або введення правового режиму воєнного стану, всі, хто служить у військовому резерві, мають стати в стрій.

По детальнішу інформацію щодо служби у військовому резерві звертатися до Кам’янець-Подільського РТЦК та СП. Телефони: 068-116-12-98 (капітан Олександр Фурман, заступник начальника – начальник мобілізаційного відділення), 097-758-76-74 (капітан Руслан Ціхоцький, начальник відділення офіцерів запасу і кадрів).