Неділя, 22 Травня 2022 р.
28 Січня 2022

ОДНІ ХОЧУТЬ ЗУПИНИТИ РЕВАНШ, А ІНШІ – БАРДАК

26 січня нарешті завершила роботу 16 сесія міської ради, яка стала рекордною за тривалістю, адже розпочалася ще 23 ве­ресня минулого року. В залі зареєструвалися 24 депутати.

Перш ніж приступили до розгляду решток порядку денного, міський голова Михайло ПОСІТКО звернувся до депутатів із закликом до взаєморозуміння і співпраці, наголосивши, що ворог у всіх один – зовнішній агресор, а міська рада повинна бути в консолідації, щоб кам’янчани почувалися в безпеці.

– Ми готуємося до збору і проведення наради з керівництвом військових частин, військкомату щодо питань мобілізації та діяльності підрозділів територіальної оборони, за яку також несемо відповідальність, – зазначив Михайло Володимирович. – Ми повинні бути готовими допомогти нашим Збройним силам, якщо виникне необхідність. Треба ухвалити бюджет, надати допомогу «Міськтепловоденергії», адже кожен день зволікання може принести невідворотні наслідки.

Продовжив тему в своєму виступі й голова депутатської групи «Ми – кам’янчани» Василь КОБИЛЬНИК:

– Ми усвідомлюємо, що на кордоні перебуває російський контингент, який налічує сто тисяч, і важко переоцінити важливість територіальної оборони. Майже в усіх містах вона вже приступила до роботи. Згідно із Законом «Про основи на­ціонального спротиву», органи місцевого самоврядування виступають і як організатори територіальної оборони, а Законом про Держбюджет визнано, що значні фінансові витрати покладаються на місце­ві бюджети. Я вчо­ра подав проєкт звернення до керівництва держа­ви, аби ці кошти були передбачені в межах Держбюджету, бо місцеві органи влади цих питань не витягнуть фінансово.

Укотре пояснила колегам необхідність надання допомоги «Міськтепловоденергії» Світлана ЛЕНЬ:

– Учергове повторюю, що під­приємство у цьому опалювальному сезоні працює в умовах меморан­думу, за яким ми не застосовуємо тарифу, що мав би бути. Щомісячні збитки утворюються через суми, які не виставляються населенню, а витрати «МТВЕ» несе. Газопостачальнику «Нафтогаз Трейдинг» за листопад підприємство сплатило тільки 12 млн грн, а повинно було б – 21 мільйон. В опалювальний сезон «МТВЕ» у місяць споживає газу на 35-40 млн грн. Ми отримали попередження, що без погашення боргів за газ із 1 лютого нас буде переведено на постачальника останньої надії, а там тільки в місяць буде виходити понад 200 мільйонів.

Із проханням переглянути своє ставлення до деяких маршрутів до депутатів звернувся голова Спілки перевізників Микола ЧАЙКОВСЬКИЙ:

– Наразі в нас шість нерентабельних маршрутів, у тому числі й до приєднаних до міської тергромади територій, де більше як місяць працювати не витримує ніхто. У разі навантаженості менше ніж 50 відсот­ків, або закривайте маршрут, або дотуйте його з міського бюджету. На засіданні відповідної робочої групи ми показали, як можна все забезпечити – там невеликі суми. Але ви сказали, що грошей немає…

Проте грошей наразі немає навіть у самого міста, бо, попри необхідність ухвалення міського бюджету ще в грудні минулого року, наша міськрада досі цього не зробила.
Не проголосували депутати під час останнього засідання 16-ї сесії й за зміни у складі ви­кон­кому, порядок проведення громадських слухань щодо кан­дида­тури старости та заходів з утри­мання об’єктів соціальної інфраструктури міста, сіл і селищ тощо.
Завершилася сесія демонст­рацією протистояння народних обранців. Мер повідомив про офіційне подання до Верховної Ради його заяви щодо розпуску міської ради і висловив сподівання, що парламент підтримає громаду, яка втомилася від бездіяльності депутатів.
Його опонент Сергій САМСОНЮК натомість сказав, що 24 депутати також звернулися до ВРУ щодо узурпації влади. А Василь КОБИЛЬНИК пообіцяв продовжити боротися за свої переконання і сказав меру:

– Ви організовуєте рух «Стоп – реванш!», а ми «Стоп – бардак!».

Сьогодні депутати збираються на позачергову сесію міськради і знову спробують ухвалити бюджет.