Неділя, 29 Травня 2022 р.
18 Лютого 2022

СБУ ПРО ГІБРИДНУ ВІЙНУ

Служба безпеки України 14 лютого звернулася до україн­ців із заявою щодо проявів гібридної війни в інформаційному просторі:

«Сьогодні вітчизняний інформаційний простір зазнає безпрецедентного впливу. Україна зіткнулася зі спробами системного на­гнітання паніки, поширенням фейкової інформації та викривленням реального стану речей. Усе це в комплексі – ніщо інше як чергова потужна хвиля гібридної війни.
Служба безпеки в межах своєї компетенції постійно аналізує різні сценарії розвитку подій – є чіткий план дій на кожен із них. Разом із керівництвом держави, представниками виконавчої та законодавчої влади, іншими правоохоронними та безпековими органами влади ми готові реагувати на ситуацію не тільки тоді, коли виникне необхідність, а заздалегідь. І вже робимо це.
Водночас ми чудово розуміємо мотиви нинішнього інформаційного нагнітання – посіяти тривогу в українському суспільстві, підірвати віру в здатність держави захистити своїх громадян, розхитати нашу єдність.
СБУ фіксує такі прояви гібридної війни в соціальних мережах, окремих ЗМІ, в поширенні деякими політиками наративів країни-­агресора тощо. Не лише фіксує, а й активно їм протидіє. Це відобра­жається в рішеннях РНБО, кількос­ті нейтралізованих кібератак, ліквідації численних ботоферм, викритті агентурних мереж іноземних спецслужб та недопущенні диверсій і терактів.
Співробітники СБУ працюють у всіх регіонах країни в посиленому ре­жимі. Ми готові захищати Украї­ну.
Проте нині стабільність і спокій у нашій країні залежать не лише від влади, а й від зважених дій кожного українця. Всім нам варто зберігати спокій і холодний розум, не піддаватися на провока­-ції. Паніка й дестабілізація грають на користь тільки ворогам, а не Україні.
Ми всі маємо мислити критично і перевіряти будь-яку інформацію; керуватися даними офіційних джерел, а не анонімних; навчитися відрізняти правду від фейків.
І не забувати: сила України не лише в потужній армії, а й в єдності кожного з нас. Разом ми здатні захистити Україну. Нашу свободу, незалежність та гідність», – йдеться у повідомленні.