П'ятница, 20 Травня 2022 р.
4 Березня 2022

ОКУПАНТИ РОЗСТРІЛЮЮТЬ МИРНИЙ АТОМ

Найбільша в Європі АЕС зазнала нападу російських загарбників. Через сильний артилерійський вогонь здійнялася пожежа та пошкоджено будівлю станції. Міністерство енергетики України оприлюднило інформацію про ситуацію на ранок.

За станом на ранок 4 березня окупанти допустили працівників станції на свої робочі місця, і вони продовжують контролювати роботу станції. Однак територія станції захоплена і контрольована російськими загарбниками.
У ніч на п’ятницю (1.30 за київським часом) після обстрілу з боку російських військових спалахнула пожежа на найбільшій у Європі атомній електростанції – Запорізькій АЕС, що на сході України. Про це повідомив міський голова Енергодару Дмитро Орлов.
АЕС уже була оточена російською армією, проте потужні обстріли почалися через кілька годин після того, як президент США Джо Байден заявив, що не може закрити небо над Україною.
Міністр енергетики України веде термінові переговори з міжнародними партнерами.
За даними Міністерства енергетики, аварійним службам України не дозволили ліквідувати пожежу. Є усні повідомлення про розстріл російськими окупаційними військами військовослужбовця пожежної частини.
У відеозверненні через Telegram-канал (https://t.me/znppatom/631) речник ЗАЕС Андрій Туз закликав: «Увага! Техніка Російської Федерації веде вогонь по Запорізькій атомній електростанції. Існує реальна загроза ядерної небезпеки на найбільшій атомній електростанції Європи. Вимагаємо припинити вогонь з важкої техніки по енергоблоках Запорізької АЕС!».

Раніше:
Інцидент на ЗАЕС стався після російської окупації Чорнобиля, де ряд співробітників, які забезпечують безпеку колишнього ядерного реактора і найбільшого в світі сховища відпрацьованого ядерного палива, були взяті в заручники і зараз працюють цілодобово. Росія оприлюднила неправдиву заяву про те, що обидві сторони погодилися на спільний контроль. Це твердження уже повідомили світові ЗМІ, але воно не відповідає дійсності.
Насправді військовослужбовців Національної гвардії України роззброїли та захопили в полон.
Рівень радіації значно зріс після окупації Росією, але точної причини цього встановити не можна, оскільки українська влада зараз втратила зв’язок з Чорнобильською АЕС.
Чорнобильська зона відчуження містить найбільше у світі сховище відпрацьованого ядерного палива. Це паливо містить плутоній, який можна видобути та використовувати для створення ядерної зброї.
«Плани України» щодо отримання ядерної зброї були названі президентом Путіним одним із своїх виправдань повномасштабного вторгнення, розпочатого 24 лютого, і його плану покінчити з українською державністю.