Неділя, 29 Травня 2022 р.
15 Квітня 2022

НЕ СПІВПРАЦЮЙ ІЗ ВОРОГОМ!

Контррозвідка СБУ протидіє численним спробам вербування громадян України ворожими спецслужбами, які в умовах війни намагаються використовувати українців для збору розвідданих, організації диверсій на фронті та провокацій у тилу.

Для залучення до злочинної діяльності громадян України спецслужби рф використовують різноманітні методи:

@ погрози життю та здоров’ю;
@ тортури і шантаж;
@ банальний підкуп;
@ поступове втягування у співпрацю «втемну».

Останній спосіб – особливо поширений для пошуку потенційних зрадників серед жителів умовно мирних областей.
У такому випадку перший контакт із російським «рекрутером» може відбуватися у соціальній мережі або під час телефонної розмови. Вербувальник зазвичай видає себе за іншу особу, і навіть може створювати враження справжнього патріота, який вільно спілкується українською мовою та доволі непогано обізнаний з нашою культурою і традиціями.
Непідготовленій людині важко розпізнати в новому знайомому співробітника спецслужби, адже вербувальники – досвідчені маніпулятори. Вони намагаються зіграти на людських почуттях та слабкостях. Спочатку схиляють співрозмовників до виконання безневинних послуг, а потім поступово їх вербують і підбурюють до деструктивних та злочинних дій.
Співпраця з ворожими спецслужбами є злочином проти національної безпеки. В умовах воєнного стану державна зрада карається позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.
Водночас, якщо громадянин не виконував злочинного завдання проти України і добровільно повідомив владу про свій зв’язок з ворогом – він звільняється від кримінальної відповідальності.
Тому, як тільки ви зрозуміли, що стали об’єктом вербувального впливу ворожої спецслужби – негайно звертаєтесь до Служби безпеки України.
Ми подбаємо про Вашу безпеку!

Управління СБУ в Хмельницькій області.