Вівторок, 24 Травня 2022 р.
15 Квітня 2022

У ГРОМАДАХ РАЙОНУ

ПРОДОВОЛЬЧА БЕЗПЕКА ПОНАД УСЕ

На засіданнях сесій територіальних громад не будуть розглядати питання щодо приватизації земельних ділянок. Пов’язано це із набранням 7 квітня чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану». Цим законом забороняється безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі.
Цю інформацію підтверджують і спеціалісти територіальних громад краю. Кажуть, що не мають права ні аукціони проводити, ні в оренду землю несільськогосподарського призначення передавати. Правда, вільні землі можуть бути передані суто під товарне сільськогосподарське виробницт­во терміном до року.

КОМУНАЛЬНІ ЗАКЛАДИ НАДАЛИ ПРИХИСТОК

Хмельниччина вже прийняла близько 135 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Гостинні місцеві мешканці намагаються для кожного створити належні умови проживання та максимально затишну атмосферу. Дбають про побут і тих людей, які проживають на базі комунальних закладів Хмельницької обласної ради. 12 квітня голова облради Віолетта ЛАБАЗЮК разом із головами громад, депутатом обласної ради Ігорем ГАЄМ здійснили робочі виїзди в комунальні заклади, де наразі проживають тимчасово переміщені особи: Чемеровецький медичний коледж, Орининську гімназію, санаторій «Дністер» у Старій Ушиці. Було передано продукти харчування в заклади, а також спільно з БФ «Ми поруч» вручено солодкі продуктові набори та канцелярію діткам-переселенцям.

САМЕ З МОВИ ПОЧНЕТЬСЯ ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНИ

З ініціативи Центру професійного розвитку педагогічних працівників Дунаєвецької міської ради розпочав роботу щотижневий розмовний клуб «Соняшник». Платформою його проведення став Історико-краєзнавчий музей.
Зустрічі в клубі – це жваве спілкування, комфортна атмо­сфера, колектив однодумців, зустрічі з цікавими гостями, це місце для практикування з української мови, простір, де різні теми обговорюються державною мовою.
Перша зустріч мала широкий формат. Адже чого найбільше потребуть люди в теперішній непростий час – прихистку, співчуття, надійного плеча, а головне – теплоти від спілкування. Розмовний клуб збиратиметься й надалі щоп’ятниці та виконуватиме головну функцію – лікуватиме зранені серця.