Неділя, 03 Липня 2022 р.
27 Травня 2022

НЕДОСПІВАНА ПІСНЯ…

Поминальна неділя… Кладовище… Біля входу безліч легкових машин. Люди з бу­кетами квітів поспішають до могил рідних, їх дуже багато.

В кожного із них на думці щось своє, мабуть, якісь особливі спогади. Я біля могили чоловіка, поруч – колега з онучкою. Ми розмовляємо. Малечу втомила бесіда дорослих, і вона побігла вперед. Через мить повертається до нас стривоже­на і здивовано запитує: «Бабусю, бабусю, а там такий великий світлий хрест. Чому?».
Усі троє підходимо. Дивимося в обличчя юного героя Миколи ГОРДІЙЧУКА, на дату народження й смерті. Бачимо охайно прибрану могилу і намагаємося пояснити дитині, хто тут похований, і чому великий хрест. Миколі 26 травня 2022 року виповнилося би 36 років. Ще б жити три рази по стільки, вдихати перші аромати весни, створювати сім’ю, відчувати поцілунки дружини, бачити перші кроки своїх дітей, пірнати в мистецьке життя. А воно раптово обірвалося… Недоспіване, недомріяне, непрожите…
22 липня 2015 р. Микола помер від поранень. За свій короткий вік Коля здобув авторитет і повагу серед колег, друзів та кам’янчан. Мав неабиякий хист педагога, музиканта, журналіста, громадського діяча. Чесний, відвертий і відкритий для всіх. Психолог, член команди КВК «Наш Формат», учасник Майдану 2013-2014 рр., автор популярної пісні «Твоє призначення має значення».
Цілком заслужено його іменем названо одну з вулиць Кам’янця- Подільського, встановлено Меморіальну дошку на будівлі школи №1.
Ми стояли і розмовляли. Поступово почали сходитися люди. Приїхали військові й отець Олександр, який щороку проводить панахиду за загиблими. Це дійство відбулося і цього дня.
Згодом колега з онучкою пі­шли до своїх родичів. Я стояла й хотілося гукнути вслід малечі: «Звичайно, світлий хрест! Кожна людина несе свій хрест. А в Миколи життя було чисте, світле, наповнене всіма барвами, як пісня».
Так, це Алея Слави. Тут поховані ті, які не прожили пів життя, але віддали його, щоб малі та дорослі могли жити в мирі й спокої, зустрічати сві­танки і бачити своє майбутнє.

Надія БОГУЦЬКА, викладачка Кам’янець-Подільського фахового коледжу культури і мистецтв.